Saaremaa suusamaraton (2)

Saaremaa suusamaraton

MATK-MARATON: Sel aastal sõidetakse Saaremaa suusamaraton klassikalises stiilis. Ning ilmtingimata ei pea võistlema. Võib ka lihtsalt matkata.
Foto: Raul Vinni

15. Saaremaa suusamaraton toimub Karujärvel pühapäeval, 7. veebruaril algusega kell 11. Stardipaika juhatav tähistus saab alguse Karujärve teelt. Registreerida saab kohapeal ja registreerimine lõpeb veerand tundi enne starti. Põhidistantsi pikkus on 33 km. Osaleda võib ka 11 km pikkusel rajal.

Tänavune suusamaraton on juubelihõnguline – esimesest maratonist on möödas 25 aastat. Meenutamaks esimesi maratone ja olles üheks ettevalmistavaks etapiks Tartu maratonile (millest on saarlased ikka aktiivselt osa võtnud), on seekordne üritus planeeritud klassikastiilis. Kui viimaste aastate vähene lumi seda ei võimaldanud, siis tänavu on vägagi võimalik klassikarada ette valmistada. Klassikaline suusastiil annab ka võimaluse kasutada vana head tõrvalõhnalist suusavarustust.

Ei tohiks unustada ka seda, et Saaremaa suusamaratoni ei tule ainult võistlusena käsitleda, vaid sinna on kõik oodatud – üheskoos matkama ja kaunist loodust nautima.
Üritust on võimalik toetada stardimaksuga, mis on täiskasvanutel 35 krooni ja lastel (kuni 18-aastastel) 20 krooni. Kuid stardimaksu mittemaksmine ei ole takistuseks maratonmatkal osalemisele.

Saaremaa maratonide korraldamise põhiraskus on seni olnud Saaremaa orienteerumisklubil, Kaarma vallavalitsusel ja Kuressaare linnavalitsusel. Sellesse nimekirja on lisandunud Saaremaa spordiliit ja RMK loodushoiu osakonna Saarte piirkond (Anu Metsniit).
Tänavu toetab üritust Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.
Kõikide maratonide korraldamise ja radade ettevalmistamise juures on olnud väsimatud vabatahtlikud Aare Saar ja Ülo Vevers.

Kõik on rajale teretulnud

Tänavu esmakordselt on Saaremaa suusamaratonil kavas lastesõit, mille peakorraldajaiks ja idee autoreiks on Kärla vallavalitsus ja Raivo Uus.
Lastesõit algab Kärla terviserajal (Kärlal) laupäeval, 6. veebruaril kell 12. Kõigile võistlejatele jääb mälestuseks päevakohane rinnanumber ning võistlusklasside võitjaile Saaremaa spordiliidult karikad.

Suusasõit toimub neljas võistlusklassis: kuni 6-a tüdrukud, kuni 6-a poisid, 7–12-aastased tüdrukud, 7–12-aastased poisid.
Saaremaa suusamaratoni kõiki protokolle on võimalik pärast maratoni vaadata Saaremaa orienteerumisklubi kodulehelt.

Saaremaa orienteerumisklubi

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 40 korda, sh täna 1)