Ruhnlased kahtlustavad sobingut (7)

Üks praegune ja kaks endist Ruhnu vallavolinikku kahtlustavad, et eelmisel kevadel jättis volikogu esimees vallavanema umbusaldamise avalduse menetlusse võtmata, sest vallavanem “rääkis ta ära”.

Volinik Kaarel Lauk ja volikogu endise koosseisu liikmed Andres Keskpaik ja Reigo Jõe paluvad eile saadetud avalduses Saare maavanemal Toomas Kasemaal uurida, kas eelmise koosseisu volikogu esimees Vello Kümmel ja vallavanem Aare Sünter on rikkunud seadust, surudes maha Ruhnu vallavolikogu umbusaldusavalduse Ruhnu vallavanema vastu.

Teiseks uurib Lauk maavanemalt, mida on Sünter lubanud Kümmelile seaduserikkumise eest “enne või tulevikus oma töökoha ja seega ka sissetuleku ebaseadusliku säilitamise nimel”.
Viimaks küsivad ruhnlased, kas Kümmel ja Sünter on mõnda seadust rikkunud.

Neli volinikku soovisid Sünteri umbusaldamist mullu märtsis, kuid Kümmel keeldus avaldust hääletusele panemast, väites, et enne peab olema välja pakkuda uus vallavanema kandidaat.
“Istungil selgus, et vallavanem Aare Sünter on volikogu esimehe nö ära rääkinud, võttes volikogu istungi ajal korduvalt luba küsimata sõna ja sisuliselt võttes volikogu istungi juhtimise üle,” kirjutasid ruhnlased eilses pöördumises.

Aare Sünteri sõnul tekib tal küsimus, miks tõstatatakse küsimus peaaegu aasta pärast umbusaldamise avaldamise katset. “Kui oli kahtlusi, siis oleks pidanud seda tegema kohe,” ütles ta.
Vallavanema kinnitusel vastas ta nimetatud volikogu istungil vaid konkreetsetele küsimustele või luges selgituseks ette paragrahve seadusest: “Et oleksin volikogu istungi juhtimise üle võtnud, on absurdsus.”

Sünter nimetab laimuks vihjet, et ta on kunagi teinud kasulikke kokkuleppeid Vello Kümmeliga.
“Tegemist on lihtsalt halenaljaka käitumisega avalduse esitajate poolt, kus püütakse otsida valimistel lüüasaamisele mingitki rahuldust,” lausus Aare Sünter.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)