Uus põhimäärus meenutab Endel Püüale vanaema mängivat hunti (1)

Saaremaa muuseumi direktor Endel Püüa ütles pärast maakonnamuuseumide ühise põhimääruse projekti lugemist, et tegemist on vaid liitmuuseumi loomise kava kosmeetiliselt muudetud variandiga.

“Asi meenutab kangesti Punamütsikese ja kurja hundi muinasjuttu, kus meile saadetud vanaema on kangesti hundi kõrvadega ja muude väliste tunnustega,” ütles Endel Püüa, kes tutvus teisipäeva õhtul kultuuriministeeriumist saadetud põhimääruse projektiga, millele oodatakse muuseumijuhtide vastuseid juba 31. jaanuariks.

Suvel vihaselt maakonnamuuseumide liitmise vastu sõdinud Püüa sõnul nii kiiresti muuseumid kindlasti reageerida ei jõua ja paluvad ajapikendust.
“Püüame ikka oma sõna sekka öelda,” sõnas Püüa, kelle hinnangul on kultuuriministeerium oma sõnades silmakirjalik, sest muuseumide ühise põhimääruse kava on üsna sarnane esialgse liitmiskavaga.
“Välja on küll võetud muuseumide Vabaõhumuuseumist juhtimise idee, kuid kultuuriministeeriumi eesmärk on luua Tallinnast juhitav tsentraliseeritud organisatsioon,” ütles Endel Püüa.

Kultuuriminister Laine Jänes teatas, et maakonnamuuseumide areng eeldab terviklikumat lähenemist ja “alternatiivide läbikaalumine näitas, et ühtses organisatsioonis on võimalik ühitada iga üksikmuuseumi jaoks kulukad tugitegevused, mis aitab ühtlasi tugevdada maakonnamuuseumide sisulist rolli muuseumimaastikul”.

Ministri sõnul jäävad alles kõik maakonnamuuseumid ja nende ühise põhimääruse koostamisel tehakse muuseumijuhtidega koostööd, arvestatakse muuseumide eripära.
Ta rõhutas, et iga maakonnamuuseum säilitab kohapealse otsustusõiguse ja kannab vastutust oma ettevõtmiste hea kordamineku eest.
“Kogu protsessi eesmärgiks on tugevdada maakonnamuuseumide sisutegevust, identiteeti, seotust piirkonna kultuuriloolise ja muinsuskaitselise valdkonnaga,” märkis minister.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)