Uljaspead kihutavad juba üle jää (6)

Jääteed Saare- ja Hiiumaa vahel ametlikult veel avatud ei ole, kuigi ettevalmistused selleks on tehtud. Vaatamata keelumärkidele leidub ikka uljaspäid, kes juba üle jää põrutavad.

Eelmisel nädalavahetusel sai näiteks Maaleht vihje koos videoklipiga, kus kiidetakse head jääteed saarte vahel. “Ise käisin Hiiumaa–Saaremaa vahelt. Väga hea tee oli,” kirjutas vihjaja.

Lääne regionaalse maanteeameti Kärdla esinduse peaspetsialist Hannes Vaidla ütles Oma Saarele, et on teadlik sellest, et inimesed keeldudest üle astuvad ja jäätrassi kasutavad. Tema sõnul on uuringud tehtud ja põhimõtteliselt ollakse üsna pea valmis jääteed ka avama. Praeguseks on trass juba kadakatega märgistatud ja ka vastavad märgid üles pandud. Siiski on keelumärgid veel ees ja tõkkepuu alla lastud, mis tähendab, et jääle minna nagu ei tohiks.

Praegu oodatakse ära lubatav torm ja tehakse vastavad uued uuringud ning alles siis otsustatakse jäätee ametlik avamine. Võimalik on, et tugev tuul paneb näiteks jää mingil määral liikuma.
Vaidla sõnul on see alati nii, et inimesed vaatavad, et uuringuid tegev auto on juba üle jää käinud, järelikult võib sõita.

“Üksikud autod jõuavad jah üle, kuid regulaarse liikluse lubamine jääle on ikka hoopis midagi muud,” ei tähenda Vaidla sõnul uuringute tegijate jää peal sõitmine, et trass oleks ka ametlikult avatud. Kui jäätee avatakse, teatatakse sellest ka ametlikult.
Politsei sõnul hoitakse jääl sõitjatel silm peal ja vajadusel neid ka trahvitakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)