Muhu endine vallavanem lubas endale valla kulul laevasõitu (20)

Tiit Peedu, kes pärast valimisi taandus Muhu vallavanema kohalt vallavolikogu liikmeks, kasutas siiski jätkuvalt õigust sõita parvlaevaga Muhu valla kulul.

Detsembris ja jaanuaris volikogu istungitel osalemisega seotud parvlaevasõidud valla arvele kirjutanud Peedu kinnitas Oma Saarele, et nii on tõepoolest olnud. Oma sõnul ei näe ta selles midagi imelikku, et laskis vallal tema volikogus käimised kinni maksta, ja olevat olemas ka sellesisuline kokkulepe. Kellega see kokkulepe on, seda Peedu ei täpsustanud.

Muhu volikogu esimees Jaana Palu ütles, et tema mingitest kokkulepetest ei tea. “Ka ei ole volikogu tasandil meie koosseisu ajal tehtud otsust ühegi kulutuse hüvitamiseks volikoguliikmetele,” märkis Palu ja soovitas uurida, et kas on ehk mingeid kokkuleppeid selles osas volikogu eelmise koosseisu ajast, ning kinnitas, et uurib seda ka ise.

Muhu vallasekretäri Ave Toomsalu sõnul pole selliseid kokkuleppeid temale teadaolevalt olemas. Samuti ei ole sellisest kokkuleppest teadlikud valla raamatupidajad. Mis alusel volikogu liige Tiit Peedu oma parvlaevasõidud Muhu valla arvele lasi panna, on seega arusaamatu.

Toomsalu kinnitusel on tänaseks tehtud muudatus ses osas, et Muhu valla arvele saavad parvlaeva sõidukulu kanda vaid need inimesed, kes on valla koostatud nimekirjas.
Detsembri ja jaanuari laevasõitude eest esitab Muhu vallavalitsus Tiit Peedule arve.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 187 korda, sh täna 1)