Juhtkiri: Kes peaks sekkuma? (5)

Juhtkiri: Kes peaks sekkuma?

 

Viimastel päevadel on kerkinud probleem eluheidikutest Kuressaare kesklinnas. Kes tülitab inimesi sularahaautomaadi juures raha nurudes, kes vaatab vesise suuga pealt poes kassa juures, kui inimesed süüa ostavad, kes konutab niisama poeukse kõrval ja vaatab igale inimesele hoolega otsa lootuses, et äkki tilgub ka talle midagi.

Üks toimetusse helistaja kurjustas, et miks need asotsiaalid seal Rae poe uste juures haisevad, mingu istugu kusagil mujal. Või viidagu see pink sealt hoopis minema. Teine pahandas, et poe tagumisest uksest sisenejale puhutakse suitsu näkku ja kui midagi ütled, võid veel nilbe märkuse osaliseks saada.

Kuna need inimesed avalikku korda otseselt ei riku, ei sekku ka politsei. Poe turvamees passib vaid pikanäpumehi. Kuigi oleme neid rahamangujaid jt nimetanud igasuguste inetute nimedega, on ju nemadki inimesed ja paljudel puhkudel hakkab neist lihtsalt kahju.

Kas on kusagil olemas institutsioon, kes võtaks kätte ja saadaks ühe ametniku nendega vestlema? Uurima, miks nad seal istuvad, miks nad sellisesse olukorda on sattunud ja kus nad öösel peavarju leiavad. Ainuüksi eeskirjade täiendamisega siin midagi ära ei tee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)