Astesse plaanis rajada rulapark (4)

Kaarma vald kavatseb sel aastal tellida Vaivere-suunalise kergliiklustee ja Aste rulapargi projekti, mille elluviimine jääb vallal lähiaastate ülesandeks.

Kaarma valla arengukomisjoni esimees Margus Männik ütles Oma Saarele, et kohe hommepäev küll ehituseks ei lähe, aga projekt annab plaanidele reaalsed piirjooned ja võimaldab asjad liikuma panna. Männik rääkis, et järgmise nelja aasta jooksul on vallal tõsine plaan ehitada valmis Mändjala-suunaline kergliiklustee vähemalt Nasvani, teine kaalukam kergliiklustee kavatsetakse rajada Vaivere suunal. Viimane peaks valmis olema juba 2012.–2013. aastaks, ehkki praeguse madalseisu tingimustes võib see tähtaeg Männiku sõnul olla ka pisut liiga optimistlik.

Margus Männik rääkis, et Vaivere kergliiklustee rajamise eesmärk on luua Vaivere ja Muratsi elanikele ohutud liikumisvõimalused.
Peamiselt noorte perede arvelt kasvava piirkonna lapsed saavad kevadel ja sügisel kasutada kergliiklusteed jalgratastega linnas koolis käimiseks, samuti oleks see ohutu liikumisvõimalus jalutajatele.
“Muratsist linna ja tagasi jalutada pole mingi probleem, aga see maantee on ju suhteliselt kitsas. Kahes suunas käib liiklus 90–100 km/h ja seal teepervel on ohtlik liikuda,” lausus Männik.

Aste rulapargi valmimine võiks Männiku sõnul kõne alla tulla aastatel 2011–2012. “Aste on piisavalt suur asula, et sinna oma rulaplats teha. Mis on Astes elav poiss või tüdruk kehvem nendest, kes elavad linnas Tuulte Roosis või Smuuli rajoonis,” sõnas arengukomisjoni esimees Männik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)