Üleskutse: Bakalaureuse ja magistri õppekavad saarele kohapeale

Möödunud aastal Kuressaares alanud Tallinna ülikooli rakendusliku sotsiaaltöö magistriõpe on laabunud hästi. Nii õppijad kui ka õppejõud on I semestriga väga rahul.

Ülikoolide keskuses on alanud registreerimine uutele õppekavadele. Kui õppijaid on piisav arv, saab õppe tuua Kuressaarde juba 2010. aasta sügisest. Ülikoolidega on selles osas käimas läbirääkimised.
Hariduspoliitika kujundajad arutavad ideed muuta lasteaiajuhtidele magistrikraad kohustuslikuks.

Saaremaa lasteaiajuhatajatele, juhataja asetäitjatele ja õpetajatele soovitab Tallinna ülikooli kasvatusteaduste instituudi professor Marika Veisson alushariduse pedagoogi magistriõppekava. Õppekavas on olulised pedagoogilist nõustamist, lasteasutuse juhtimist, kvaliteedi hindamist, eelkoolipedagoogika ja alushariduse uuenduslikkust käsitlevad teemad. Õppima saavad asuda need, kellel on bakalaureuse või sellele vastav kraad olemas.

Sügisel toimunud omavalitsuste valimistega on taas tõusnud aktuaalseks haldus- ja juhtimisteemad. Tallinna ülikooli riigiteaduste instituut pakub välja haldus- ja ärijuhtimise bakalaureuseõppe. Nelja-aastane õpe on tasuline, õppima asumise eeldus on keskharidus. Õppekava on mõeldud eelkõige juba töötavatele inimestele ja neile, kes soovivad omandada teist eriala.
Avatud on registreerimine Tallinna ülikooli riigiteaduste ja Tartu ülikooli ärijuhtimise magistriõppekavadele. Mõlemad õppekavad pakuvad saarlastele suurt huvi ja seega on tõenäoline, et õppekavad on võimalik saarele kohapeale tuua.

Pargi tn 5A majas asuv Ülikoolide Keskus Saaremaal võtab vastu kõik ettepanekud ja soovid, mis on seotud tasemeõppe ja täienduskoolitusega nii Tartu ülikoolis, Tallinna ülikoolis kui ka Eesti maaülikoolis.

Maie Meius
SA Ülikoolide Keskus Saaremaal juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)