Kulka keerab võlglastele rahakraanid kinni (1)

Eesti Kultuurkapitali nõukogu kehtestas projektide rahastamiseks ühesed jaotuspõhimõtted, mis rakenduvad selle aasta algusest. Nüüdsest ei saa enam raha aruandevõlglased ja need taotlejad, kel ei ole täidetud omaosaluse protsent.

Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi kontaktisik Tea Rauk selgitas, et muutus tähendab kohaliku ekspertgrupi jaoks seda, et pidevatele ja pikaajalistele aruandevõlglastele, kes on näiteks juba 30 päeva tähtaega ületanud, kahel järgmisel rahajagamiskorral enam stipendiumi ei eraldata.
“Õnneks neid ei ole palju, kuid üksikuid võlglasi ikka tekib,” sõnas Rauk, lisades, et aruanne jäetakse vahel saatmata ka hoolimata mitmest saadetud meeldetuletusest.

Teine oluline muutus on see, et taotlejal peab kindlasti olema täidetud omaosaluse protsent. Omaosaluse nõue kehtis ka varem, kuid siis ei olnud selle täitmine määrav stipendiumi eraldamisel, nagu nüüd on.
Need ühesed jaotuspõhimõtted, mida tuleb järgida, on üleval Eesti Kultuurkapitali kodulehel. Järgmine taotluste esitamise tähtaeg on juba 20. veebruaril.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 46 korda, sh täna 1)