Kartulikasvataja Kalev Trei: õpid, kuni elad

Kartulikasvataja Kalev Trei: õpid, kuni elad

KOGENUD MEES: Kalev Trei on oma kogemusi jaganud ka suurele auditooriumile.
Foto: Peeter Kukk

Enam kui 50 aastat kartulikasvatusega tegelenud Pihtla põllumees Kalev Trei (fotol) soovitab ka suurte oskuste ja elutarkuse korral meeled uute teadmiste tarvis ikka avali hoida.

Nii sai Kalev Trei möödunud sügisel seoses kartulikasvatusega teada tema jaoks vahest koguni viimase kümnendi kõige põrutavama tarkuse – temperatuur kartulihoidlas ei tohi langeda alla +5 kraadi, vastasel juhul hakkavad kartulitärklises toimuma inimorganismi jaoks kahjulikud muutused. Sama tõde pidi kehtima ka seemnekartuli puhul.

“Varem ma teadsin, et kartulihoidlas peab olema 2–3 plusskraadi, aga tuleb välja, et see ei ole kartuli hoidmiseks kõige parem temperatuur,” rääkis Trei, kes sai uuele tarkuseterale jälile õppepäeval teadur Luule Tartlani ettekannet kuulamas käinud tuttavalt.
Kalev Trei pidas uut infot sedavõrd oluliseks, et pani kohe sel talvel kartulihoidlasse soojenduse sisse. “Nii et kui mõnel mehel külm kartuliseemne ära võtab, siis võib kevadel minu poole pöörduda,” lausus ta.

68-aastase Kalev Trei sõnul on ta tegelikult üsna sage õppepäevadel käija, seal saab igal aastal teadlastelt väiksemaid või suuremaid näpunäiteid. “See töö on muutunud nagu hobiks ning kui kuskil ajakirjanduses midagi ilmub või raadiost kuuled, paned seda tahes tahtmata tähele ja teed selle info seest valiku, mis on uus ja mis on vana,” rääkis Trei. “Saaremaa mehed saavad juba üle kuue tonni vilja hektarilt, see ei tule vana tehnoloogiaga, seal on ikka uued nipid juures. Ja peab olema julgust katsetada,” lausus kogenud põllumees.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 97 korda, sh täna 1)