Süstimine sai hoo sisse (13)

Kui veel paar nädalat tagasi kurtsid perearstid, et huvi uue gripi A(H1N1) ehk seagripi vaktsiini vastu on Saare maakonnas kesine, siis nüüd ei nurise enam ükski tohter.

“Vaktsineerimine käib päris hoogsalt,” ütles Kuressaare perearst Sille Väli. “Kuna vaktsineerimine on vabatahtlik, siis jääb iga inimese enda otsustada, kas ta laseb end süstida või mitte.”
Väli pole ühelgi patsiendil vaktsineerimise järgselt mingeid tõsisemaid komplikatsioone täheldanud. “Ühel inimesel tekkis pisut nohu, teisel pisike palavik, kuid mingeid erilisi haigusnähte pärast süsti ilmnenud ei ole.”

Kaali perearstikeskuse õde Maie Saar sõnas, et neil on peaaegu kõik riskirühma kuuluvad patsiendid oma esimese doosi kätte saanud. “Tänaseks olen kutsunud 10 inimest, kes kõik saavad kätte oma teise süsti, ja lisaks veel mõned inimesed, kes ise on soovi avaldanud vaktsineerida.”
Kaalis on ka mõned alla pooleaastaste laste vanemad keeldunud lapse vaktsineerimisest, öeldes, et nad nagunii ei käi lapsega rahvarikastes kohtades. Ka Maie Saar ei ole märganud, et kellelgi pärast vaktsineerimist mingeid probleeme oleks tekkinud.

Terviseameti Saaremaa esinduse spetsialisti Inge Balini tähelepanekul on maakonnas huvi seagripi vaktsiini vastu tõesti tõusnud. Balini sõnul võib huvi põhjuseks olla see, et nüüdsest võivad end lasta vaktsineerida kõik huvilised, mitte ainult riskirühma kuuluvad inimesed.


Süstimine on popp

Eelmisel nädalal manustati 281 doosi vaktsiini.
Saare maakonda on nüüd jõudnud lisaks vaktsiinile Celvapan (mida tuli igale patsiendile süstida kaks korda) ka vaktsiin Pandemrix. Seda vaktsiini süstitakse täiskasvanule vaid 1 kord, alla 9-aastastele lastele aga endiselt 2 korda.

Kokku on praegu ära kasutatud 1050 doosi uue gripi A(H1N1) vaktsiini. Saaremaale on vaktsiini toodud juba kolmel korral, kokku 2100 doosi, ja kui puudu jääb, tellitakse juurde.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)