GoBus ei näe mõtet bussijuhtide üksi sõitmisel (32)

Ida-Saaremaa bussiliine teenindav GoBus saatis Saare maavalitsusele mitmeid liinimuudatuste ettepanekuid, sagedasti põhjuseks reisijate vähesus.

GoBusi ettepanekud puudutavad kokku 21 liini. Nii näiteks pakub firma välja, et hommikune Kuivastu–Orissaare–Valjala–Kuressaare liin võiks alata hoopis Hellamaalt, kuna Kuivastust ühtki sõitjat üldjuhul peale ei tule. Samamoodi võiks lõpetada Hellamaal Kuressaarest tulev läbi Kaali ja Laimjala tööpäeviti kell 21 Kuivastusse jõudev buss.

Parvlaevadega on seotud ka ettepanek jätta reedeti ja pühapäeviti ära üks liin Triigi sadamasse, sest parvlaev Hiiumaa vahet nendel päevadel ei käi.
Mitmes muudatusettepanekus väidetakse, et ühte või teise külasse pole mõtet sisse sõita, kuna sealt ei tule bussi peale reisijaid. Hommikusel Kuressaare–Eikla–Leisi liinil soovib GoBus ära jätta sissesõidu Asukülla.

“Reisijad ei lähe sinna ega tule sealt,” märgitakse firma Saaremaa regiooni direktori Margus Männiku allkirjaga ettepanekutes. Maavalitsusse on laekunud ka ettepanek ühelt Kärla valla kodanikult, kes kurdab muret, et ei jõua liinide muutumise tõttu enam õigel ajal kooli. Kui enne sõitis buss Kärlalt välja kell 7.30 ja õpilased jõudsid esimeseks tunniks linna kooli, siis nüüd väljub buss 45 minutit hiljem. Selle bussiga sõidab kodaniku kinnitusel vaid kümmekond inimest.

“Kas sellepärast vahetati bussiliin, et paar vanurit saaks hommikul arsti juurde minna?” küsib ta oma kirjas, lisades, et õpilased peavad nüüd sõitma 6.50 bussiga, mis jõuab linna juba kell 7.20.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)