Elioni müra ajas inimesi öösiti hulluks (10)

Ühes Kuressaare Ida-Niidu elurajooni korteris asuva Elioni digitaaljaama kliimaseade töötas kuni eelmise nädala neljapäevani külmematel öödel sellise mürinaga, et inimesed ei saanud enam magada.

“Ühes peres ärkas laps öösel üles, sest mürin ei lasknud magada. Mismoodi see laps peaks siis koolis käima ja suutma seal päeval õppetööle keskenduda, kui öösiti välja ei puhka?” rääkis majaelanik. Seadme mürin läinud tema sõnul mõnel ööl ikka väga tugevaks. “Nüüd oleme paar ööd saanud rahulikult magada,” rõõmustas majaelanik neljapäeval, sest jaam lülitati välja ning probleemile otsitakse lahendust.

Majaelanike sõnul püsib see probleem juba kümmekond aastat ning nad seavad kahtluse alla, kas digitaaljaama õige koht on ikka kortermajas.
Maja haldava OÜ Kuressaare Elamute Hooldus (KEH) juhatuse liige Hain Vaher ütles, et neid teavitas mürast ühe korteri omanik. “Edastasin probleemi kohe Elioni kliendiinfole ja kohalikule personaalkliendi haldurile ning mõlemad lubasid sellega kohe tegelema hakata,” sõnas Vaher.

Ta lisas, et KEH-il puudub info selle kohta, millised seadmed korterites paiknevad ja miks need müra tekitavad ega oska nad ka pakkuda lahendusi müra leevendamiseks.
Vaheri sõnul asub teine taoline jaam ühes Smuuli tänava kortermajas, kuid sealt ei ole ühtegi kaebust laekunud.

Ruum helikindlamaks

Elion on püüdnud majaelanike muret leevendada kõikvõimalike meetoditega ja Ida-Niidu majas paiknevat jaama on analüüsinud ka ekspertiis, kes on hinnanud mürataseme normidele vastavaks. “Hoolimata sellest oleme usaldanud majaelanike hinnanguid ja proovinud olukorda parandada, mis on andnud ka märkimisväärseid tulemusi,” ütles Elion Ettevõtted AS avalike suhete juht Lilian Viirma.

Ta lisas, et kui ilmad lähevad soojemaks, on neil plaan ruumi helikindlust suurendada ning ühtlasi on nad katsetanud ajastada ventilaatori töötamise aeg päevale, õhtul ehk vaiksemal ajal lülituvad kliimaseadmed automaatselt välja.
Viirma sõnul on Elionil digitaaljaamu nii Kuressaares kui ka mujal üle Eesti ja kuna tegemist on aktiivseadmetega, vajavad nii seadmed kui ruumid jahutust ning selleks vastavaid kliimaseadmeid.

“Väga palju oleneb hoonest endast – tõsi on see, et paarkümmend aastat tagasi ehitatud kortermajades ei ole helikindlus just kõige parem, mistõttu oleme ise üritanud ruume helikindlamaks muuta,” rääkis Viirma.
Selgituseks lisas ta, et elumajades paiknevad need digitaaljaamad just seetõttu, et nii asuvad nad klientide jaoks optimaalseimas kohas. “Mida lähemal on võrgusõlm, seda parem on teenus, mida kliendid saavad,” nentis Viirma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)