Landhord Trading on hädas karja kvaliteediga (10)

Maakonna suuremate lihaveisekasvatajate hulka kuuluv OÜ Landhord Trading tahab edaspidi võtta mõttepausi, et leida nõkse karja kvaliteedi parandamiseks.

“Tõmban selles mõttes tagasi, et katsun oma karja vähe korda saada. Eesmärk on karja kvaliteeti tõstma hakata,” ütles Landhord Tradingu tegevjuht Margus Männik. “Loomad, kes praegu sünnivad, peaksid tegelikult olema võimsamad ja kosuma kiiremini,” selgitas ta.

Enam kui viis aastat loomakasvatusega tegelenud ettevõtte juht tunnistas, et ostis algul sisse madala kvaliteediga loomi, et karja arvukus võimalikult kiiresti üles ajada.
Praegu enam kui sajast loomast koosneva karja suurendamisel ei näe ettevõtja aga enam mõtet, kui sellega ei kaasne karja parem kvaliteet. “Kui on ikka nirud vasikad, siis tuleb saata kombinaati,” lausus Männik.

Ettevõtte juht tõdes, et kuna tal puudub loomakasvatusalane haridus, siis napib tal teadmisi, mida parema tulemuse saavutamiseks tegelikult ette võtta. “Kolme looma kasvatamisega saab hakkama igaüks, aga 300 loomaga on vaja hoopis teistsugust suhtumist ja lähenemist,” nentis Männik, kelle sõnul tema ettevõtte väärtus pikas perspektiivis siiski kasvab, mistõttu tal ettevõtte müümismõtteid veel peas ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)