Tartus elav saarlane koostab virtuaalraamatut Saaremaast (3)

Tartu saarlane Kairit Henno on asunud koostama virtuaalraamatut “Minu Saaremaa”. Ettevõtmise mõte on koguda saarlaste lugusid (isiklikust vaatevinklist) mingi koha, loodus- või ajalooväärtuse või lihtsalt saarlaseks olemise kohta.

Loo sisu on enda valida: kas mõni legend, otsene asjalik ajalugu selle koha kohta, mulje vm. Ka looga seotud pildid on teretulnud. Kokku peaks tulema selline ühiselt kirjutatud virtuaalne Saaremaa-raamat, mille Henno loodab kunagi ka trükis välja anda.

Henno ütles Oma Saarele, et mõte virtuaalse raamatu koostamiseks tekkis tal siis, kui oli vaadanud raamatupoodides raamatuid Saaremaa kohta. “Neid küll on, aga need on paksud ja kallid ning sellist head Saaremaa-ainelist raamatut, mis oleks ühteaegu nii reisijuht kui mõttelugu, ei olegi,” ütles ta, lisades, et ka ametlikel kodulehtedel – olgu siis maa- või omavalitsuste omadel – on info kuivalt kirja saanud ning sel puudub inimlik mõõde.

Just viimast soovib Henno oma ettevõtmisse sisse panna ning on juba ka pöördunud Tartu Saarte klubi poole, saades sealt positiivse vastukaja.
“Tahaksin, et iga vaatamisväärsuse juures oleks konkreetseid mälestusi ja lugusid. Näiteks Orissaare telemasti juures mõne inimese meenutus, kes seal juures on aastakümneid elanud või töötanud,” rääkis ta. “Samuti võiks keegi kirjutada, milline mullahunnik oli Maasi maalinn enne restaureerimist, Nõukogude ajal.”

“Minu Saaremaa” peaks lisaks vaatamisväärsustele kajastama ka saarlaseks olemise võlusid, keelt ja meelt. “Plaanis on luua ka paigakultuuri edendamise mittetulundusühing,” avaldas Henno, kes ei pea ka ilmvõimatuks veebiraamatut kunagi “päris” raamatuks vormida.
Kirjastamise kogemus on saarlasel olemas, eelmisel aastal ilmutas ta Naiskodukaitse esimese esinaise ja ühiskonnategelase Mari Raamoti mälestusteraamatu uudistrüki.

Kui kellelgi on soovi Kairit Henno ettevõtmisega ühineda ja talle lugusid kirjutada, võiks kiigata veebilehele http://ajaveeb.keeletoimetajad.ee – “Minu Saaremaa”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)