Riik on valmis Abruka uue laeva ehitamist arutama (1)

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium suhtub mõistvalt Kaarma vallavalitsuse ettepanekusse ehitada ühendusepidamiseks Abruka ja Vahasega laev, millega saaks transportida ka suuremaid kaupu.

“Idee on vastuvõetav, aga küsimus on selles, milline lahendus on kõige õigem,” ütles Oma Saarele majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna peaspetsialist Merily Must, kelle sõnul on varem välja pakutud ka pargase ehitamise mõtet.

Kahe nädala pärast tulevad ministeeriumi töötajad Saaremaale, et arutada Kaar-ma vallavanemaga võimalikke valikuid ja nende maksumust põhjalikumalt.
Must ütles, et 2010. aastal riik uue laeva ehitamist ilmselt rahastama ei hakka, kuna tänavune eelarve on juba kinnitatud.
Möödunud aasta lõpul andis Kaarma vallavanem Margus Mägi majandusministeeriumile teada, et Abruka vajadusi arvestava laeva ehitamine maksab umbes 8,6 miljonit krooni ja raha selleks võiks tulla riigilt. 

Abrukaga peab Kaarma vald praegu ühendust väikelaevaga Heili ja reisijateveopaadiga, millega pole võimalik vedada saarele mahukaid ehitusmaterjale, seadmeid ja suuri loomi ning saarelt ära jäätmeid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)