Panga pangale kerkib loodusmaja (6)

Täna kuulutab ettevõtja Alver Sagur välja arhitektuurikonkursi Panga panga maastikukaitse ala piiresse kuni kahekorruselise loodusmaja hoone projekteerimiseks. Samal Pärdi kinnistul asuvad ka Panga panga parkla ja suveniirikioskid.

Loodusmaja näol on tegemist ühe osaga Saaremaale geopargi rajamisest.
“Projekti eesmärgiks on kõigi saarlaste keskkonnaalaste teadmiste tõstmine, alates lasteaialastest ja lõpetades päris suurtega, ning seda läbi Saaremaa geoloogilise ehituse eksponeerimise,” ütles Sagur.

Ettevõtja sõnul on projekti elluviimine äärmiselt spetsiifiline – piirkonnas tuleb järgida väljakujunenud hoonestuslaadi, ehitada tuleb soovituslikult looduslikest ja loodussõbralikest materjalidest.
“Keskkonnasõbralikkust ja energiasäästlikkust tuleb silmas pidada nii hoone ehitamisel kui ka kasutamisel,” märkis Sagur.
Lisaks keskkonnaalase hariduse andmisele on loodusmaja koht, kus on võimalik tutvustada Panga panka, samuti teisi Saaremaa ja Muhu siluri pankasid.

Ekspositsioon loodusmajas võimaldab anda ülevaate panga kujunemisest, vaadata lähedalt seda, millele tavakülastaja ligi ei saa või millele tähelepanu ei oska pöörata.
Alver Sagur usub, et projekti elluviimine võtab aega vähemalt kaks aastat.
Mustjala vallavalitsus on pöördunud keskkonnaameti poole, et saada Panga loodusmaja projekteerimise lisatingimused. Vallavalitsus ise mingeid lisatingimusi projektile seadnud ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 43 korda, sh täna 1)