Päästjad on maakonda rajanud kümme liuvälja (3)

Selle aasta alguses on nii kohalikud päästekomandod kui ka priitahtlikud pritsumehed rajanud Saare maakonda kümme liuvälja. Iga komando sai veeveoga toetada ühe liuvälja rajamist, ütles Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Viktor Saaremets.

Saaremetsa sõnul on liuväljad Kuressaares vanalinna kooli taga staadionil ja Komandandi tänaval noorte huvikeskuse hoovil, maakonnas Kihelkonna, Lümanda, Leisi ja Tornimäe kooli juures, Orissaare spordihoone parklas, Laimjala kultuurimaja lähedal, Valjalas ning Muhus Liival.

Leisi komando pealik Peeter Rumm ütles, et selliseid liuvälju pole juba aastaid tehtud. “Kui meil on paakauto suurus 6 tonni ja jää tegemiseks läks 9 paaki vett, võib välja rehkendada, kui palju vett ühele liuväljale kokku läks,” rääkis Rumm, kelle sõnul kulus Leisi kooli juures autode õppesõidu platsil vett ehk veidi enam kui teiste liuväljade jaoks, kuna seal ei ole maapind ühetasane.

Päästeamet võttis liuväljade rajamise ette, et vältida õnnetusi veekogudel, kus jää on veel nõrk ega kanna. Aga just lapsed ei oska ohtudega sageli arvestada ega jääolusid õigesti hinnata.
Siiski ei ole kõik omavalitsused endale päästjate abiga liuvälja saanud. Nii näiteks ei ole Kärla vallal oma päästekomandot ega priitahtlikke pritsumehi ning vallavanem Villi Pihli palvele vastati eitavalt.

“Öeldi, et peaksime maksma 400 krooni tunnist, lisaks kilomeetri hind,” rääkis vallavanem, kelle arvestuse järgi ei oleks ühe tunniga liuvälja valmis saanud. Päästjad pakkusid Kärlale küll välja, et võivad tulla ainult voolikutega, kuid potentsiaalse liuvälja juures ei ole ka veevõtukohta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 26 korda, sh täna 1)