Nigeeria internetikelm üritas saarlannalt mobiili välja petta (12)

Nigeeria internetikelm üritas saarlannalt mobiili välja petta

“TÕESTUS”: Et mobiilimüüja ei kahtleks Keni aususes, saatis ostja pangateate, et tal on see summa juba Wachovia pangas broneeritud.

Naisega võttis ühendust väidetavalt USA-st pärit mees, kes pakkus netis müüki pandud telefoni eest mitmekordset hinda ja palus mobiili Nigeeriasse saata.

“Kirjutan temaga siiani, raha pidi olema kuskil Wachovia pangas broneeritud ja selle saan siis kohe, kui telefoni Nigeeriasse teele panen,” rääkis anonüümseks jääda soovinud naine, kes müüb telefoni NOKIA 6500 Slide Oma Saare veebikülje kuulutuste rubriigi kaudu.

Telefoni müüjale tundus pakutud tehing algusest peale väga kahtlane, sest end Ken Jamesiks nimetav mees väidab end olevat USA elaniku, kes soovib telefoni osta Nigeerias elavale kliendile. Kuidas selline mees Oma Saare kuulutuste rubriiki lugema sattus, ei oska saarlanna arvata.

Esialgu küsis “Ken James”, kas telefon on töökorras ja kui palju selle eest raha tahetakse. Küsitud 1100 krooni peale pakkus “Ken” 350 eurot ehk mitmekordset hinda ning palus telefoni Nigeeriasse saata. Et müüja ei kahtleks, saatis mees ka vastava pangateate, et tal on see summa juba broneeritud.

“Olen asja ise põhjalikult uurinud ja see on üks nendest paljudest suurtest pettustest,” arvas naine, soovides petturitest informeerida ka teisi Oma Saare lugejaid.
Oma Saar küsis nädala alguses asja kohta hinnangut politseilt ning politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Hedy Tammeleht saatis seepeale eile laiali pressiteate, milles viidatakse kõnealusele saarlanna juhtumile.

Kindlalt pettus

“Võib vast enam kui kindlalt väita, et inimene, kes oma kauba sellise pakkumise peale teele paneb, oma tasu ei saa ning pealegi tasub veel kopsaka saatmistasu,” kinnitas Hedy Tammeleht.

Ta lisas, et praegu on levimas ka meiliaadressidele saadetavad loteriivõidust teavitamised, kus palutakse võidu kättesaamiseks täita mitmesuguseid isikuandmeid nõudev ankeet. Isikuandmete kergekäeline jagamine võib aga politsei hinnangul tuua palju pahandusi ja asjatuid probleeme.

“Politsei palub inimestel olla äärmiselt ettevaatlik veebi vahendusel toimuvate müügitehingute suhtes ja eriti pöörata tähelepanu erakuulutustega tegeledes,” märkis Tammeleht, kes palus inimestel veenduda oma müügi- või ostusoovi korral nendega kontakteeruja usaldusväärsuses. Vältimaks oma kaubast või rahast ilmajäämist on igal juhul soovitatav kliendiga vahetult kohtuda.

“Ainult nii on võimalik kindlaks teha, et teie poolt soovitud kaup vastab kuulutuses toodud kirjetele ning et teie müüdava kauba eest tasutakse,” selgitas Tammeleht.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)