Juhtkiri: Kelmid leiutavad aina uusi nippe (1)

Juhtkiri: Kelmid leiutavad aina uusi nippe

 

Kui kümmekond aastat tagasi oli igapäevane nähtus sattuda autost või käekotist kaupa pakkuva tüütu kaubitseja küüsi, siis tehnika arenedes on iga masti tegelasi lisandunud nagu seeni pärast suvist vihma. Internet on maailma nii väikeseks teinud, et teie meilboksis kaupa teha sooviv ameeriklane Ken või araablane Ibragim võib elada kõrvaltänavas või naaberkorteris.

Loomulikult võivad internetipetised olla tõesti ka seitsme maa ja mere taga, sest osavalt häkkides leitakse kätte ükskõik kelle andmed. Isegi kui tänases leheuudises nimetatud Ken James ka tegelikult eksisteerib, siis on kindel, et ta teile telefoni eest kolmekordset hinda pakkudes heategu ei kavanda ja lubatust kinni pidada ei kavatse.

Toimetus soovitab kõigil, kellele taolisel viisil mistahes pakkumisi tehakse, suhtuda neisse kui kaasaegsesse musta huumorisse ja mitte vastata neile kirjadele, mitte saata kuhugi oma andmeid ega sõlmida mistahes tehinguid. Selliselt käitudes väldime olukordi, kus hiljem oma lihtsameelsuse pärast kibedaid pisaraid valatakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)