Harilaid sõitis ümber saarte hiidlastele appi (1)

Harilaid sõitis ümber saarte hiidlastele appi

 

Madala veetaseme tõttu seiskunud Heltermaa ja Rohuküla vahelist laevaühendust sõitis eile Virtsust taastama madalapõhjaline parvlaev Harilaid.

Väinamerre ja Soela väina plaanitavate jääteede säästmiseks suundus Harilaid Hiiumaa liinile ümber Saaremaa ja Hiiumaa, mis teeb kokku umbes 370-kilomeetrise teekonna.

Väinamere Liinide hinnangul on tegu viimase aastakümne erakorralisimate veeoludega. Veetase Väinameres on alates pühapäeva varahommikust olnud kuni 74 cm alla keskmise, TTÜ meresüsteemide instituudi ennustuse kohaselt jätkub langus vähemalt kuni teisipäeva õhtuni.
Saaremaa Laevakompanii tegevjuht Tõnis Rihvk ütles, et kohalejõudmiseks kulub Harilaiul ööpäev kuni poolteist, sõltuvalt jääoludest.

Harilaid on oma madala süvise tõttu madala veetaseme jaoks sobilik, kuid samas on tema jäälõhkumise võimekus samal põhjusel kehvem, rääkis Rihvk.
Kogu Hiiumaale ja saarelt mandrile suunduv liiklus on praegu suunatud läbi Saaremaa, Rihvki sõnul on laevad pidevalt täis ja sadamates on tihtilugu ka mahajääjaid.
Hiidlaste transpordiühenduse parandamiseks lisas ka lennufirma Avies oma graafikusse lisareise.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 89 korda, sh täna 1)