Linnavalitsus loobus koondamisest üleöö (7)

Kui nädala esimestel päevadel valitses Kuressaare linnavalitsuses koondamisteadete ootuses matusemeeleolu, siis kolmapäeva hommikul teatas linnapea Urve Tiidus, et lahti ei lasta kedagi.

Oma Saar kirjutas kolmapäeval, et linnavalitsus saadab linnavolikogule kinnitamiseks eelnõu oma uue juhtimisstruktuuri ja haldusaparaadi koosseisude kinnitamiseks.
“Osa ametikohti kaob, osa tekib juurde. Selle käigus võib paraku üks või teine inimene töö ka kaotada,” ütles teisipäeval Oma Saare ajakirjanikule abilinnapea Kalle Koov.

Otsus üleöö

Oma Saare andmeil räägitigi linnavalitsuses teisipäeval koondamisest kui väga tõenäolisest võimalusest. Kolmapäeva hommikul teatas linnapea Urve Tiidus aga alluvatele, et kedagi ei koondata.
Praeguses majanduslikus olukorras ja olukorras, kus linn on väga karmilt vähendanud palkasid, seejuures tööülesandeid vähendamata, ei tehta volikogule sellekohast ettepanekut, kinnitas Tiidus ka Oma Saarele ja uue juhtimisstruktuuri eelnõu seletuskirjas linnavolikogu liikmetele.

Abilinnapea Kalle Koov tunnistas eile Oma Saarele, et üks koondamistest loobumise põhjusi on ka ratsionaalne arvestus, et lahkumishüvitiste maksmiseks kuluks üsna palju linnaeelarve raha.
Nii Koov kui ka Tiidus märkisid, et lähiajal vaadatakse linnavalitsuses põhjalikult üle nii seadusandliku kui ka praktilise toimimise poole pealt iga töötaja ja osakonna roll kohaliku elu korraldamisel.

Linnapea sõnul on kohalikul omavalitsusel täitmiseks ja juhindumiseks umbes 300 seadusandlikku akti, ülesandeid tuleb juurde, langeb ära, on mitmeid kohustusi, mis on omavalitsuse poolt headel aegadel vabatahtlikult enda peale võetud.
“Inventuur kulub väga ära. Selle tulemusena peab paranema tööülesannete jaotus nii üksuste kui ka ametnike vahel ja lõppkokkuvõtteks on paremad teenused ja vähem bürokraatiat linnakodanike jaoks. Kokkuvõttes viiakse läbi päris olulised struktuurilised muudatused,” ütles linnapea Tiidus.

Uue struktuuri järgi on Kuressaare linnavalitsuses kantselei (juhib linnasekretär Mati Leis), arenguosakond (juhib osakonnajuhataja Virge Pihel), sotsiaalosakond (juhib abilinnapea Argo Kirss), hariduse ja kultuuri osakond (abilinnapea Mati Mäetalu juhtimisel). Suurim on aga abilinnapea Kalle Koovi juhitav üksus, kuhu kuuluvad rahandusosakond, planeerimisosakond ja linnamajanduse osakond.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)