Kuressaares kogutud lumi vallutas parkla (1)

Kuressaares kogutud lumi vallutas parkla

Foto: Peeter Kukk

Kuressaare tänavatelt on vähem kui kuu ajaga kokku kogutud ja minema veetud selline hulk lund, mille taolist staažikad heakorratöötajad varasemast ajast ei mäleta.

Kui Oma Saares oli nädala alguses linnast minema veetud lume kogusena märgitud 35 000–40 000 kantmeetrit, viidates Kuressaare Linnamajanduse hinnangule, siis eile arvas heakorrafirma juht Urmas Raik, et tegelikult on kogused veelgi suuremad.

Urmas Raik viitas staažikatele kolleegidele, kes kinnitavad, et ilmaolud on sel talvel erakordsed ja nii palju lund pole Kuressaares maha sadanud väga pika aja jooksul. “Ja et see on nii kaua maas olnud ja sajab muudkui juurde,” sõnas Raik. Mahasadanud lumi hakkab kiiresti tihenema ja muutub raskemaks. Tihedus võib ulatuda märja vana lume puhul isegi kuni 400–500 kg/m3.

Lund on tänavatelt ära veetud mitmele poole ja näiteks Kuressaare staadioni juures parklas kõrgub muljetavaldav, kuni 7 meetri kõrgune lumemassiiv, mis kevadel sulama hakates tekitab tõenäoliselt paraja veeuputuse. Raik arvas, et sulavesi ei tohiks siiski mingeid probleeme tekitada, sest sademevetekanalisatsioon toimib ja võimalike ummistuste likvideerimiseks on Linnamajandus valmis.

Lähipäevadeks ilmajaam olulist sadu ei ennusta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)