Linnateater plaanib tuua lavale neli omalavastust (1)

Linnateater plaanib tuua lavale neli omalavastust

OOTAVAD TEATRISSE: Kuressaare linnateatri töötajad poseerivad suures saalis mullu 4. detsembril teatrimaja 10. sünnipäeva peo ajal.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaare Linnateater plaanib tänavu lavale tuua neli omalavastust: lisaks juba varem OS-s mainitud “Kartulimoosile” suvelavastuse “Kivikuningad”, lastelavastuse “Tänav” ja sügisel Arthur Milleri näidendi “Hind”, mis räägib Ameerika majanduskriisist.

Eesti Kultuurkapital toetas linnateatri suvelavastuse “Kivikuningad” väljatoomist 60 000 krooniga, lastelavastus “Tänav” sai toetust 30 000 krooni.
Linnateatri direktor Piret Rauk ütles Oma Saarele, et “Kivikuningad” on praegu kirjutamisetapis. Linnateatri tellimusel kirjutab materjali kokku lastelaulude ja näidendite autor Silvia Soro.

“Aines on pärit Saare- ja Muhumaalt ning seal võiks olla mitmed erinevad monoloogid, mis on üheks looks kokku pandud. Sellist võtmestikku on näiteks hästi palju kasutanud Juhan Smuul,” rääkis Piret Rauk.
Lavastama hakkab “Kivikuningaid” Pärnu Endla pealavastaja Tiit Palu. Kuressaare Linnateatri juht lisas, et konkreetsemaks läheb asi kevadel ning tekst peab valmis olema aprilli alguseks.

Lastelavastus “Tänav” kujutab endast lavalugu, mis õpetab lastele liiklusmärke, -viisakust ja -kultuuri, ka üksteise suhtes.
“Sellest oli juttu eelmise aasta kevadel seoses Sinise Nädala raames toimunud lastekaitsepäevaga. Tookord käisin ma selle mõtte välja, kuid siis ei saanud projekt rahastust,” ütles Rauk.

Ta kinnitas, et tänavu saab projekt teoks, aga seda tuleb veel arutada Kuressaare linnavalitsuse noorsootöö spetsialisti Lindia Lalloga. “Ma loodan, et leiame veel toetajaid,” lisas Rauk.
Sügisel on linnateatril plaanis lavale tuua ameerika näitekirjaniku Arthur Milleri “Hind”, mis räägib möödunud sajandi 30-ndatel majanduskriisis vaevlevast Ameerikast.

“Selle näidendiga on kõik kindel, autoriõiguste osas on asjad korras, kuid lähemalt räägiks vast siis, kui ka näitlejad ja lavastuse koosseis on täiesti kindlalt teada,” arvas Piret Rauk.
Kuressaare Linnateatri tänavune esimene omalavastus, Tim Jansoni “Kartulimoos ehk Chelsea Win” esietendub 9. või 10. märtsil. Lavastab Jaak Allik, mängivad Sulev Teppart, Piret Rauk ja Saaremaa ühisgümnaasiumis Rita Ilvese käe all kooliteatrit tegev Tanel Ting.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)