Muhu vallavalitsuse liikmed nimetati ametisse seadust eirates (51)

Muhu vallavalitsuse liikmed nimetati ametisse seadust eirates

USALDUST POLE: Olgugi, et kaks vallavalitsuse liiget nimetati ametisse valla põhimäärust eirates, ootab neid ees umbusaldusavaldus. Eelmises volikogus tehtud fotol annab volinik Ain Saaremäel vastava avalduse üle volikogu esimehele Jaana Palule.
Foto: Peeter Kukk

Muhu vallavolikogu eiras valla põhimäärust, kui nimetas poolteist kuud tagasi ametisse vallavalitsuse liikmed Toomas Kuuse ja Helena Eriku. Samas jätkab vallavalitsus eelarve koostamist, mis sünnitab mitmeid konflikte.

Muhu valla põhimäärus ütleb, et vallavalitsuse ametisse nimetamine peab toimuma salajasel hääletusel. Siiski sai kaks liiget kolmeliikmelisest (vallavanem oli ametis juba enne – toim) Muhu vallavalitsusest, keda kuu lõpus ootab volikogu istungil ees umbusaldushääletus, ametisse avaliku hääletusega.

Oma Saarele teadaolevalt oli fakt, et valitsuse ametisse nimetamine on õigustühine, teada ka vähemalt osale vallavolikogu liikmetest, kuid sellele viitamist ei ole veel käiku lastud.
Muhu vallavolikogu esimees Jaana Palu ütles Oma Saarele, et tema ei väidaks, et otsus on valla põhimäärusega vastuolus. Rohkem Palu teemat kommenteerida ei soovinud, märkis vaid, et vallavalitsuse vastu on umbusaldus algatatud nii või teisiti.

Süüdistused koolidirektorile

Konflikt Muhus kogub aga aina uusi tuure. Vana aasta lõpus kutsuti vallavalitsusse oma tegevusest aru andma pea 34 aastat Muhu põhikooli juhtinud Senta Room.
Vallavalitsuse istungi protokollis on kirjas nii vallavalitsuse liikme Toomas Kuuse süüdistused koolidirektorile kui ka viimase selgitused. Kuusk ütles, et tema poolt läbi töötatud (põhinevad paljuski kooli kodulehel leiduvatel materjalidel – toim) andmete põhjal on koolis makstud näiteks rohkem palka ja lisatasusid, kui oleks tohtinud.

Samuti leidis Kuusk, et tööajaarvestust ei peeta koolis korrektselt, ja pani pahaks, et üks õpetaja käis koolivaheajal turismireisil, samal ajal kui tema palk koolis jooksis. “Kui tööd ei tee, siis palka maksta ei saa,” on Kuuse protokollitud sõnad.
Protokolli kokkuvõttes on kirjas, et Toomas Kuusk on seisukohal, et Senta Room on rikkunud töödistsipliini. Kuuse ettepanekul esitas vallavanem antud informatsiooni edasiseks analüüsimiseks vallavalitsuse palgatud advokaadile.

Kõik laste huvides

Senta Room ütles Oma Saarele, et tema arvates peaks esitatud süüdistused põhinema ikkagi ametlikel dokumentidel, mitte kodulehel leiduvatel materjalidel, ning siis tuleks teha nendest järeldused ja arutada asjaosalistega.
Room lisas, et ühes punktis, mis talle süüks on pandud, võib juriidiliselt vaielda või norida. “Aga üldiselt ma arvan – ma ei tunne, et midagi oleks valesti tehtud, ja kõik, mis on tehtud, on tehtud laste huvides,” kinnitas ta. Senta Room tunnistas, et kodulehel ei ole võib-olla tõesti kõike täpselt kirjas, aga on ju olemas ka ametlikud paberid.

Mainitud õpetaja vaheaja-reisi kohta ütles direktor, et koolivaheajast kompenseeritakse tavapärastelt neid tunde, mis on üldtööajast üle läinud. Kui näiteks õpetaja on õpilastega käinud koolivälistel üritustel. Room arvas, et neid koole ei ole väga palju, kus õpetajad peavad olema vaheajal koolis, kui just ei toimu mõnda nõupidamist, üritust, koolitust, ja kui õpetaja töö on tehtud. “Olgem ausad – iga inimene peab ju liikuma ka, teatris käima, ennast harima, eriti õpetajad. Koolipäevadel selleks võimalust ei ole,” sõnas Senta Room.

Pikem intervjuu Toomas Kuusega teisipäevases Oma Saares.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 71 korda, sh täna 1)