Vald maksab tuhandeid võõraste loomade eest (7)

Vald maksab tuhandeid võõraste loomade eest

LEHMA MAINE TEEKOND LÕPPES: Ajalehefotodelt tuntud sinise hobusetekiga lehma maine tee sai ravimisele vaatamata otsa.
Foto: Peeter Kukk

Olena Voolule kuulunud ja temalt ära võetud loomad on Kaarma valla jaoks kujunenud suureks kuluallikaks. Väetid ja hoolitsemata pudulojused võtavad vallakassast tuhandeid kroone.

Kaarma vallavanem Margus Mägi tõdeb, et vald peab loomade eest hoolitsema ning nende toidule ja ravimitele kulutatud raha kaob kui musta auku. Loomad on nüüdseks vallakassast juba nõudnud üle 11 000 krooni, mille tagasisaamise lootus on pea olematu.

Novembris tegi veterinaar- ja toiduamet täitekorralduse, et loomapidamise kohta saadud ettekirjutusi mitte täitnud Voolu loomade eest peab hakkama hoolt kandma Kaarma vald. 3. jaanuarini oli naisel eelisõigus loomad võõrandada, kuid seda ta kasutanud ei ole.

Lehm suri

Muratsi külas loomi pidanud ja loomapargi rajamise plaane haudunud Olena Voolu käest saadud loomad olid Kaarma valla keskkonna peaspetsialisti Kairi Niidi sõnul väga viletsas seisus.
Ajalehefotodelt tuntud sinise hobusetekiga lehm isegi niivõrd kehvas, et detsembris sai looma maine tee talle antud ravimitest hoolimata otsa. Vald kulutas raha lehma ravimisele ja nüüd tuli maksta ka selle eest, et lõpnud loom saaks viidud ja vastu võetud Lääne-Virumaal asuvasse Väike-Maarja loomsete jäätmete käitlemise tehasesse.

Praegu on loomadele leitud asenduskodud neljas erinevas kohas. Vald peab siiski maksma loomade toidu ja ravimite eest. “Loomadel on tegemata kõik regulaarsed parasiiditõrjeprotseduurid,” märkis Niit, kelle laual on üsna tüse kaust Olena Voolu loomade saagat puudutavate paberitega.
Ühena viimastest on sinna lisandunud nüüdseks juba surnud lehmale tehtud proovide kokkuvõte. “Loomaarst ütles, et nii punast (halba – toim) proovi pole ta enne näinud,” ütles Kairi Niit.

Vaatamata sellele, et Vool pole tükk aega oma loomade saatuse vastu huvi tundnud, on ta hiljuti saatnud valda kirja, milles arvab, et vald peab talle loomad kinni maksma. Kairi Niit ei mõista, miks ei suuda Vool asjade tõsidusest aru saada. “Hoolest ja armastusest üksi ju ei piisa,” märgib ta.
Nüüd ootab vald luba, et saaks loomad enampakkumisele panna. Niit ise arvab, et kitsed, hobused ja teised loomad on nii viletsad, et mingit raha nende eest tõenäoliselt võimalik saada ei ole ning loomadele kulutatud summad tuleb suures osas korstnasse kirjutada.

“Mida kiiremini me saame tegutsema hakata, seda parem. Aeg tiksub,” avaldas Niit lootust, et varsti lõpeb valla raha kulutamine neile õnnetul kombel kaelapeale sadanud loomade ülapidamiseks.
Olena Vool ajakirjanikuga telefonitsi eile rääkida ei soovinud.


Ärge andke talle loomi!

Kairi Niit palus lehe kaudu edastada palve: “Ärge palun müüge ja kinkige talle (Olena Voolule – toim) loomi!”
Margus Mägi sõnul oli Muratsi kandis elava Olena Voolu õuele jõulu esimesel pühal toodud hobune. Suksu oli treileriga kohale transporditud kogunisti Narvast.

Voolu naaber üritas toojale selgeks teha, et hobust ei saa siia jätta. Jutu tõestuseks helistati Margus Mägile, kes naabri sõnu kinnitas. Lugu lõppes sellega, et hobune pandi uuesti treilerisse ja sõidutati minema.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)