Tollivormistus Saaremaal jätkub vähemalt oktoobrikuuni (2)

Maksu- ja tolliamet (MTA) otsib jätkuvalt koos Saare ettevõtjatega parimaid lahendusi tollivormistuse teostamiseks tulevikus, seni jätkatakse tollivormistuse läbiviimist Saaremaa teeninduskohas vähemalt kuni oktoobrini.

Arvestades madala töökoormusega, toimub tollivormistus Kuressaares Tallinna tn 58 tööpäeviti reeglina kell 13–17.
MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järg teatas Oma Saarele, et kohapealse asemel pakutakse Rap-la, Viljandi, Põlva, Jõhvi ja Hiiumaa ettevõtetele 1. veebruarist tolliteenust muudes nendest linnadest lähtuvate veoste teele jäävates transpordi sõlmpunktides. Ümberkorraldusi on ka Rakvere teeninduskohas.

“Kus võimalik, pakume ka tollivormistuse hõlbustusi ja IT-lahendusi,” märkis Urmas Järg. “Kaalumisel oli samasugune lahendus ka Saare teeninduskohas, kus teenuse pidevaks osutamiseks peab tööl olema kaks inimest, kuid tegelikult on tollivormistuslikku tööd ainult 0,8 inimaasta võrra.”
MTA pressiesindaja Annely Erm sõnas, et amet pakub klientide mugavuse huvides üha rohkem e-teenuseid ja tollideklaratsioone esitatakse elektrooniliselt lausa 98 protsendi ulatuses ning ka majanduslangus on vähendanud teeninduskohtades osutatavate tolliteenuste mahtu.

Seetõttu otsib MTA võimalusi koondada tolliteenuse osutamine logistiliselt sobivamatesse asukohtadesse, lähtudes ametnike töökoormusest ning klientide vajadustest. Ümberkorraldusi on sellest lähtuvalt tehtud juba 2008. aasta lõpust.

Urmas Järg tõdes, et samas on saarte puhul täna kasutatavad logistilised lahendused keerulisemad kui mandril asuvatel ettevõtetel ning kindlasti tuleb lahenduste leidmisel arvestada ka parvlaevaliiklusega. “See kõik tähendab, et ei ole lihtsaid ja kiireid lahendusi tolliteenusega seotud murede lahendamiseks Saaremaal,” võttis Järg kokku.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)