Tätoveerimissalongist kujunes tõsine tüliõun (17)

Tätoveerimissalongist kujunes tõsine tüliõun

SALONG AVATAKSE TAAS: Jaanuari lõpus loodab aastatepikkuse tätoveerimiskogemusega Toivo Kask Saare Tattoo salongi taas avada.
Foto: Peeter Kukk

Kuressaares suvel avatud tätoveerimissalong Saare Tattoo sulges mõni aeg tagasi uksed, kuna endine omanik olevat koos varustusega minema läinud, jättes ruumide rendi maksmata.

Mullu jaanipäeva paiku avas Eesti staažikama tätoveerija Aare Horni poeg Rene Kuressaares Sepa tänaval Saaremaa esimese tätoveerimissalongi – Saare Tattoo. Salongi palkas Horn töötaja, sest ise ta saarel kohapeal väga palju olla ei saanud. Talve alguseks olid uksed aga suletud.

Rene Horn ütles, et lõpetas, kuna oli sattunud vale kinnisvarafirma otsa: “Kinnisvaramaaklereid huvitas ainult see, kuidas saaks veel suuremat kasu lõigata, ning lõpuks pakuti kompromissi, et kui me lepingu lõpetame, jätaks ma asjad sinna, et nad saaksid raha edasi teenida.”
Ruume haldava kinnisvarafirma Velldon Invest arendaja Kuido Koppeli sõnul on tegemist siiski kahe osapoole vahelise lepinguga. Kui selle tingimusi ei täideta, siis leping öeldakse üles.

Koppel eitas Horni kiusamist ja kinnitas, et pakkus soodsaid tingimusi, kuid Horn ei tasunud üüri, vaid lasi jalga. Üüriraha kättesaamiseks pöördub Koppel kohtusse.

Tööd ei olnud, kulud küll

Horni sõnul sai ta pealinnas pidevalt teateid, et Saaremaa salongis tööd ei ole, küll aga paluti saata nõelu ja muid vajalikke töövahendeid, mis pidevalt otsas olnud. “Aga tulu ei tulnud kuskilt,” rääkis Horn, kes lõpuks kaalus koguni salongi kaamerate ülespanemist, kuna kuulis oma Saaremaa tuttavatelt, et salongil on tööd küll.

Horn kahtlustab, et salongis töötanud tätoveerija tegi kinnisvarafirmaga koostööd ja nood kaks soovisid teda lihtsalt sealt vahelt ära saada.
Oma Saare andmetel tekkisid esimesed probleemid salongis septembris, kui tätoveering tehti alaealisele tüdrukule, kes oli valetanud end 18-aastaseks ja esitanud võltsitud õpilaspileti. Politsei algatas toona juhtumi uurimiseks ka väärteomenetluse.

“See oli meie salongi viga, et arvestasime õpilaspiletit dokumendina,” tunnistas Rene Horn, kinnitades, et arusaamatus lahendati.
Tätoveerija Toivo Kask väidab aga, et probleemiks osutus hoopis see, et Hornil ei olnud vajalikud paberid korras, isegi tegevusloa saanud ta alles septembris. Seda tõendab ka majandustegevuse register.
Kase sõnul oli neil ka vajalik üüriraha olemas, kuid Horn jättis üüri maksmata, vedas hoopis salongi salaja tühjaks ja kadus.

“Isegi minu varustust viis minema,” ütles Kask, kes praegu ise ruume remondib ja loodab peatselt salongi uuesti avada. Aastatepikkuse kogemusega tätoveerija sõnul on tal plaanis muretseda kogu vajalik sisustus ning juba praegu saab temaga tööde osas kokku leppida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 768 korda, sh täna 1)