Kuhu minna

Reede, 8. jaanuar

KINO
Divas kl 18.50 Avatar. Seiklus-ulmefilm. Pääse 50.–

ÜRITUS
Tornimäe rahvamaja kontoriruumis kl 16 Pöide mailt pärit kunagiste ja tänaste kohalike autorite luule lugemine. Oodatud on kõik luulehuvilised.
Taritu rahvamajas kl 19 Lümanda valla mälumängu III voor.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Pilet 75.–
Kodulinna lokaalis DJ Raaper.
Luciferis DJ Kristjan Lillimägi.
Mönusas Villemis Pubi-bingo.
Club Privilege’is Bravo@Privilege Prison Break.

Laupäev, 9. jaanuar

ÜRITUS
Kuressaare linnuse kapiitlisaalis kl 16 vestluspärastlõuna “Aleksander ja Aadu – 125 ja 100”, kus räägitakse Aadu Hindist ja tema isast. Pikemate sõnavõttudega on lubanud üles astuda Bruno Pao, Elve Hint ja Enda Naaber. Korraldab Saaremaa merekultuuri selts koostöös Saaremaa muuseumiga. Oodatud on kõik huvilised.
Piiri rahvamajas kl 18 Külasema külaseltsi Kodukootud uue aasta alguse pidu kõigile. Kavas laulud ja tantsud, külla tuleb näärivana. Tantsuks mängivad Maasi Poisid. Toeta üritust 25 krooniga.
Kuressaare kultuurikeskuses kl 14 “Head uut aastat, seeniorid!” Tervitused, laulud, kabaree, tantsud, pillipoisid Boris Lehtlaan ja Riho Põder Hiiumaalt ning Kihnu Virve tüdrukutega. Info tel 45 56 408.
Georg Ots Spa hotellis kl 12 “Armastusega lastele” – Ugala teatri etendus “Limpa ja mereröövlid”. Pilet 50.–

TANTS
Divas DJ Erki Ohmann (Uuno raadio).
Lucifer suletud.
Mönusas Villemis ans Karnevaal.
Kodulinna lokaalis DJ Rämmal.
Club Privilege’is DJ Kallaste. Keskööni tasuta.

SPORT
Kuressaare spordikeskuses kl 14 Saaremaa minijalgpalli meistrivõistlused.


Näituse eelinfo

Reedel, 15. jaanuaril kl 14 avatakse Ajamaja galeriis näitus “Arabesque”. Tantsust ja tantsijatest inspireeritud näituse autorid on tartlannadest kunstnikud Laila Talunik ja Anke Oks.

Peale sügava sõpruse ühendab kaht autorit huvi skulptuuri ja muude kaunite kunstide vastu. Mõlemad kunstnikud on oma kunstihariduse saanud Tartu kõrgemas kunstikoolis. Näitus “Arabesque” ühendab flamenkot ja balletti ehk põhjamaist graatsiat ja hispaanialikku tulisust.

See on austusavaldus inimestele, kes tegelevad tipptasemel tantsimisega ja on saanud muusadeks kunstnikele. “Meie taotluseks on edasi anda emotsioone, mis tants meis tekitab, kuidas näeme oma muusasid. Tahame esile tuua ilu ja elegantsi, mille tants toob välja igas naises ja mis pakub naudingut ka vaatajatele,” avaldavad autorid ise. Huvist flamenko ja hispaania kultuuri vastu on Laila Talunikust endastki saanud hobikorras flamenkotantsija.

Anke Oks on balletimaailmaga tuttav lapsepõlvest saadik ja teda on alati paelunud baleriinide nõtke graatsia ja suisa kuninglik elegants.
Näitus on avatud märtsi lõpuni.

Ajamaja galerii

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)