Kiri naabrinaisele käib läbi Tallinna (2)

Kuressaares posti pandud sünnipäevakaart jõuab naabertänavas elava adressaadini läbi Tallinna, sest kõik lihtkirjad viiakse Saaremaalt kõigepealt Tallinna sorteerimiskeskusse, kinnitas Eesti Post.

“Saatsin sõbrannale sünnipäevakaardi ja kui ta mulle järgmisel päeval helistas, küsisin, kas ta on kaardi kätte saanud. Aga vaat ei olnudki,” rääkis toimetusele kuressaarlane, kes ei suutnud uskuda, et kirju enam siinses postimajas ei sorteerita. Need viiakse kõigepealt Kuressaarest pealinna, et siis jälle tagasi tuua.

Eesti Posti kommunikatsiooni- ja turundusosakonna juhi Inge Suderi sõnul saadetakse kõik päeva jooksul korjatud saadetised õhtuks tõesti Tallinna, kust nad järgmiseks päevaks adressaadi asukoha postiasutusse edastatakse.

“Vahepealseid täiendavaid töötlusi, nagu näiteks oma maakonda suunatud saadetiste väljaselekteerimine, ei tehta,” märkis ta, tuues põhjenduseks toimingu ebaefektiivsuse – asub ju Tallinnas sorteerimiskeskus, kus on kaasaegne kirjasorteerimisliin ja töö saab tehtud tunduvalt kiiremini. Sellisele tsentraalsele sorteerimisele on Eesti Post üle läinud järkjärgult viimaste aastate jooksul.

Eesti Post lähtub lihtkirja edastamise standardist, et 90 protsenti kirju peab jõudma adressaadini postitamisele järgneval päeval. “Eesti Posti kirjade edastamise kiirus (kvaliteet) on rahvusvaheliste mõõtmiste järgi väga kõrge, st üle 90 protsendi,” kinnitas Suder.
Siiski on aastas aegu, kus kirju ka kohapeal sorteeritakse. Need on ajad, mil on näha ühekordset või perioodilist kandemahtude märkimisväärset kasvu.


Kaua kiri kulgeb?

Otsustasime toimetuses teha eksperimendi ja vaadata, kui kiiresti kulgeb maakonnasisene post. Täna (reede) hommikul panime posti mitu erineva aadressiga ümbrikut, et näha, kui kiiresti need siis läbi Tallinna kohale jõuavad. Sest praegu peaks olema tegemist tavaoludega (pole ei jõulukaarte ega valimisreklaame) ja seega peaks kogu post läbi käima pealinna sorteerimiskeskusest. Kui kirjad käes, anname eksperimendi tulemustest ka leheveergudel teada.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 64 korda, sh täna 1)