Kaarma abivallavanem töötab volikogu loata Kuressaares (28)

Kaarma abivallavanem töötab volikogu loata Kuressaares

TÄNUD TEHTUD TÖÖ EEST: Novembris tänas linnavolikogu esimees Erik Keerberg (paremal) Urmas Seppa Kuressaare jaoks tehtud töö eest. Linnavalitsus on nähtavasti leidnud, et väärt mehest ei saa päriselt veel loobuda.
Foto: Peeter Kukk

Endine Kuressaare abilinnapea Urmas Sepp jõuab tööpäeva jooksul töötada Kaarma abivallavanemana, projektijuhina Kuressaare kolmel suurel ehitusel ning lisaks teeb ta ka eraettevõtjana ehitusjärelevalvet. Kaarma vallavolikogu talle selleks luba andnud ei ole.

Endine Kuressaare abilinnapea, nüüdne Kaarma abivallavanem Urmas Sepp jätkab uue töö kõrvalt ka füüsilisest isikust ettevõtjana Kuressaare muusikakooli ja 5. lasteaia renoveerimise ja Kuressaare turismiinfokeskuse laiendamise juures. Korruptsioonivastase seaduse kohaselt peaks talle selleks loa andma teda ametisse nimetanud juriidiline isik ehk siis Kaarma vallavolikogu, mida volikogu aga teinud ei ole.

Nõutud mees

Kaarma vallavanem Margus Mägi ütles Oma Saarele, et on teadlik Urmas Sepa töötamisest Kuressaare linna projektidega. Neil olevat kokkulepe, et Sepp saab linnas oma tööd ära lõpetada. See olevat olnud Sepa tingimus, kui ta Kaarma valda tuli. Mägi nentis, et Sepa taolist kompetentset meest oli valda hädasti vaja ning seega tuli tema tingimustega leppida. Seda enam. et pärast valimisi Kuressaare abilinnapea kohast ilma jäänud Sepale oli kuuldavasti tööd pakutud ka linnavalitsuse ametnikuna.

Kuressaares tehtava töö tõttu abivallavanem Mägi sõnul oma põhitööd unarusse jätnud ei ole ning pretensioone esitada pole põhjust. Mägi lisas, et kui tõepoolest seaduse järgi tema kui Sepa otsese ülemuse loast ei piisa ja tuleb nõutada volikogu luba, siis seda ka tehakse.

Linnas pole hetkel kompetentsi

Kuressaare abilinnapea Kalle Koovi sõnul sõlmis linn FIE Urmas Sepaga lepingu antud tööde peale, kuna Sepp on neid alustanud ning tuleb tagada juba käimasolevate projektide terviklik juhtimine ja tähtaegne valmimine.
Koov märkis, et ta on veendunud, et sügisest 2010 linnavalitsus täiendavat kompetentsi väljastpoolt enam ei vaja.

Ei näe probleemi

Urmas Sepp kinnitas Oma Saarele vallavanem Margus Mägi sõnu, et ta on teinud Kaarma vallavanemale avalduse töötamiseks füüsilisest isikust ettevõtjana Kuressaare linna territooriumil ning see avaldus on ka rahuldatud.

“Kuigi tööpäevad tulevad pikad, ei ole ajaliselt probleeme tekkinud,” ei näe Sepp probleemi mitme töö mahutamises oma tööpäeva.
Urmas Sepp lisas, et ta on tegutsenud FIE-na juba mitmeid aastaid ja osutanud teenust vastavalt oma pädevusele.


On majas? Ei ole majas!

Oma Saarele on laekunud vihjeid, et Urmas Sepp ei leia mitmel kohal töötamise tõttu eriti aega viibida oma põhitöökohal ehk siis Kaarma vallavalitsuse hoones.

Kui Oma Saar Kaarma vallavanemalt eile uuris, et kas Urmas Sepp pealelõunal võiks majas viibida, näitas vallavanem Margus Mägi seinal olevat tahvlit, kuhu kõik ametnikud märgivad, kui nad on majast lahkunud. Selline olevat selle maja kord ning see tagab ka ülevaate, kus keegi parajasti viibib.

Sel hetkel Urmas Sepa nime tahvlil ei olnud ja seega pidi ta olema majas. Kaks korrust kõrgemal asuv abivallavanema kabinet oli siiski suletud ja keegi kolleegidest ka ei teadnud, kus Sepp võiks viibida. Kabinet oli suletud ka ligi pool tundi hiljem. Tahvli järgi oleks Urmas Sepp pidanud majas viibima…

Seda kuuldes imestas ka vallavanem. Paar tundi hiljem oli Oma Saare ajakirjanikul asja linnavalitsuse majja. Kui ta küsis sekretärilt ehitusalast teavet, suunas too ajakirjaniku Urmas Sepa juurde, kes viibis kabinetis, mille ukse kõrval seinal väidab silt: “Abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp”.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 79 korda, sh täna 1)