Jäätunud juhtmed ja lumeraskuse all murduvad puud on jätnud elektrita sajad kliendid üle maakonna ning mõned neist on pidanud voolu tagasitulekut ootama peaaegu ööpäev läbi.
Neljapäeva hommikul kella 8 paiku oli Saare maakonnas elektrita 33 alajaama ja 262 klienti.
“Kõige rohkem oli vooluta kliente Valjala vallas Sakla piirkonnas – 13 alajaama ja 104 klienti,” ütles Eesti Energia Jaotusvõrk OÜ juhtivspetsialist Villord Laul.
Voolukatkestuse põhjustas jäitest raske juhe, mis oli betoonmastist isolaatori koos konksuga välja tõmmanud ja juhtmed olid seetõttu koos.
Villord Laulu sõnul said peaaegu kõik kliendid eile kella neljaks elektri tagasi, viga otsiti veel Laimjala vallas Rannakülas, kus oli vooluta kuus klienti.
Seoses Muhus oleva liini taastamisega lülitati seal uuesti elekter välja Levalõpme, Paenase ja Rinsi küla tarbijatel, et taastada vigane ja jäitest kahjustunud liin.
Laulu sõnul oli seetõttu Muhus ka veel eile õhtul 207 klienti vooluta, kuid olukorda loodeti kiiresti parandada.
Aitähh moded, et te elektriku kommentari eemaldasite :)
Keri tead küll kuhu
Ja miks te kustutasite mu kommentaari?
Fakt jääb faktiks,et katuseharja elektrituulikuid vajavad saarte elanikud enam kui Eesti Energia teenuseid sest saartel on alati piisavalt tuult ja tänu katuseharja elektrituulikutele pole vaja karta elektrikatkestusi :
Maapinnal on tuulevaikus,tuul ei tõsta isegi lippu üles aga samal ajal maja katusel
kolm katuseharja elektrituulikut töötavad ja annavad elektrit
Maapinnal on tuulevaikus,tuul ei tõsta isegi lippu üles aga samal ajal maja katusel
kolm katuseharja elektrituulikut töötavad ja annavad elektrit
Maapinnal on tuulevaikus,tuul ei tõsta isegi lippu üles aga samal ajal maja katusel
kolm katuseharja elektrituulikut töötavad ja annavad elektrit:
http://www.youtube.com/watch?v=nav72ec7POM&feature=player_embedded