Ruhnu perearstilt nõutakse eksami sooritamist (3)

Saare maavalitsuse järelevalve tulemusena tuleb Ruhnu perearstil Reet Adamsonil ära teha perearsti eksam, et saada tööks vajalik litsents.

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Inna Kask ütles Oma Saarele, et Adamsoni on kohustatud teatama, millal tal on võimalik eksam ära teha.
“Praegu on haigekassa Adamsoni kui perearstiga sõlminud lepingu kvartaliks,” täpsustas Kask.

Reet Adamson ei osanud eile veel täpselt öelda, kuidas, kas ja millal tal eksami tegemine õnnestub. “Ma ei tea, kas nii vana inimest sinna võetakse,” ohkas 1975. aastal Tartu ülikooli arstiteaduskonna lõpetanud naine. “Ma lähen 1. veebruaril Tartusse seminarile, seal siis uurin, kas ma sobin ja kas nad võtavad ning mis tingimustel,” rääkis Adamson, kelle sõnul on see, et tal on perearsti eksam tegemata, lihtsalt halbade juhuste kokkusattumine, sest siis, kui ta eksamile minema pidi, ei saanud 4–5 päeva saarelt minema.

“Varem sai seda eksamit teha vaid koos grupiga, nüüd on võimalus ka eksternina sooritada,” rääkis Adamson, kes ei välistanud ka perearsti ameti mahapanemist ning hoopiski mujale kolimist. Ruhnus on Reet Adamson tohtrina töötanud kuus aastat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 150 korda, sh täna 1)