Linnavolikogu opositsioon tahab eelarvearutelu pikendada (1)

Kuressaare linnavolikogu Keskfraktsioon saatis volikogu juhile pöördumise sooviga lükata edasi 2010. aasta eelarve teine lugemine, kuna volikogu kõiki komisjone pole veel loodud ega seal eelarvet arutatud.

“Tundub, et Keskerakond on Kuressaares hakanud tegema poliitikat ainult poliitika tegemise pärast, sest mingit põhjust eelarve arutamist edasi lükata ei ole,” kommenteeris Kuressaare abilinnapea Kalle Koov eile laiali saadetud pöördumise sisu.

Keskfraktsiooni esimees Aivar Aru märkis selles, et teeb ettepaneku eelarve teist lugemist 21. jaanuari volikogu istungi päevakorda mitte võtta.
“Kuna eelarve menetlemist komisjonides pole toimunud, seoses komisjonide mitteloomisega, siis oleme seisukohal, et nii olulise dokumendi kui linnaeelarve sisuline arutelu on vajalik läbi arutada kõikides komisjonides, aga eeskätt rahandus- ja majanduskomisjonis,” kirjutas Aru.

Linnavolikogu nõunik Irene Valge märkis, et Keskfraktsioon eksib oma pöördumises kuupäevaga, sest volikogu istungi õige päev on 28. jaanuar.
Eelarvesse parandusettepanekute tegemise tähtaeg on täna ning Kalle Koovi sõnul ei ole paranduste tegemiseks hädavajalik kõikide komisjonide olemasolek.
Parandusi võivad eelarvesse teha kõik, keda eelarve puudutab, ja sisuliseks aruteluks jääb aega küll, sõnas Koov, viidates, et täna, neljapäeval toimub revisjonikomisjoni istung ja tänasel erakorralisel volikogu istungil kinnitatakse ka teiste komisjonide koosseis.

Koovi sõnul saavad komisjonid kokku 18. ja 19. jaanuaril ning pärast seda on neil enne volikogu istungit aega kümmekond päeva, et oma ettepanekuid linnavalitsusele esitada.
Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht Kalle Laanet märkis aga, et tänaseks parandusettepanekute esitamise tähtajaks pole komisjonid koos käinud ja eelarvega sisuliselt tegelenud ning just seetõttu peaks teise lugemise edasi lükkama.
“Mina pean seda vastuoluks demokraatia printsiipidega, kui nii tähtsat asja nagu linnaeelarve menetlemine tehakse ülejala,” lisas Kalle Laanet.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)