Birgit Õigemeel ja Uku Suviste tegid jõulukontserdi Jämaja kirikus (8)

Birgit Õigemeel ja Uku Suviste tegid jõulukontserdi Jämaja kirikus

Foto: Jüri Parik

Jõulukuu 27. kuupäeval Jämaja kirikus toimunud Birgit Õigemeele ja Uku Suviste kontsert meelitas kokku üle ootuste palju rahvast, mida heategevusliku kontserdi korraldaja, tallinlasest suvesõrulase Mall Kivimaa sõnul ei osanuks arvatagi.

“Kirik oli puupüsti täis. Arvan, et üle neljasaja inimese kindlasti. Oli ülimalt liigutav kogeda sellist ühtekuuluvustunnet nagu tol õhtul kirikus,” rääkis ettevõtlik naine. Oma sõnul korraldas ta kontserdi eelkõige selleks, et avaldada tänu ja austust Sõrves, eriti Torgu vallas elavatele inimestele, kes on seal vapralt vastu pidanud ja teda nii hästi kunagises kodukandis taas omaks võtnud.

“Inimesed on lahkunud oma kodukandist erinevatel põhjustel, kuid tahtsin tuua sära just nende inimeste silmadesse, kes seal elavad ja tegutsevad, ning samuti meeles pidada perekondi, kes on oma kodukoha Sõrve näol viimasel ajal leidnud,” ütles Mall Kivimaa.
“Kui suuremates linnades on tuntud muusikud lavalaudadel pea igapäevane nähtus, siis Sõrves toimus viimane suurem kontsert aastal 2006. Igaüks peab mõtlema, kui palju ta saab ise kogukonna jaoks ära teha.
Olgu see siis kontsert või lumekoristus praegustes ilmastikuoludes. Ei tasuks hakata otsima ettekäändeid, et miks ei tehta ja miks ei saa. Jah, olen nõus, iga asi vajab finantseeringut, kuid kodanikualgatus ja -julgus on see, mis viib ka rahalise ressursini,” julgustab Mall ka teisi kodukandi inimesi oma elu-olu parendamisse panustama.

“Torgus on väga kaunis Jämaja kirik ja surnuaed, mida peame väärtustama ja hoidma – see on meie ajalugu. Toetame siis igaüks nii palju, kui saab, ja sellisel moel, kuidas võimalik, et saada see kirik korda,” lausus ta, avaldades tänu kõikidele kontserdikülastajatele ja sponsoritele, kes annetasid kiriku remondi alustamiseks.

“Kokku tuli annetusi ligi 11 000 krooni, mis ületas meie lootusi mitmekordselt. Pühakoja täielikuks renoveerimiseks on küll vaja palju rohkem, kuid alustuseks on seegi juba täitsa arvestatav summa. Igal juhul oleme väga tänulikud, sest olles heatahtlikud ja tähelepanelikud eelkõige üksteise vastu, suudame rohkemat, ühtehoidmine on kõige aluseks,” mõtiskles Mall Kivimaa.

“Igal juhul oli kontsert mõnusalt õdus, ideaalselt kahe püha vahele sobiv. Hästi toredas õhkkonnas, soojas kirikus ning inimestel oli aega seda hetke nautida,” lisas ta, öeldes veel, et Uku ja Birgit olid Jämaja kirikusse väga oodatud, sest ka Birgiti juured on Sõrves.
Millal järgmine kontsert plaanis, on Kivimaa sõnul veel vara avalikustada. “Ideid on, aga kõigepealt istume kultuurikomisjoniga maha ja siis vaatame,” lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 66 korda, sh täna 1)