Viks ja viisakas röövel nõudis noaga ähvardades poemüüjalt raha (7)

Teisipäeva õhtul sisenes tundmatu mees Kuressaares Kauba tänaval asuvasse poodi ja nõudis müüjale nuga näidates raha.

“Ta tuli uksest sisse, vanust kindlasti alla 20, viks ja viisakas ning rääkis eesti keeles,” kirjeldas müüja noormeest, kes teisipäeva õhtul poodi sisenes ja oma nägu varjates müüja käest raha nõudis.
“Uskumatu, et Kuressaares midagi sellist võiks juhtuda, selline aasta lõpp jääb eluks ajaks meelde,” ohkas leti taga röövliga vastamisi seisnud naine, kes esimese ehmatusega arvas, et tegemist on naljaga.

Kui naine telefoni haaras, ehmus röövel aga niivõrd, et krabas selle müüja käest ära. Vapper müüja ei kaotanud pead, haaras enesekaitseks koti ja hakkas sellega sissetungija poole vehkima. Röövel põgenes uksest välja, telefon kaasas.
“Kui see noormees mulle tänaval vastu tuleks, siis arvaksin välimuse järgi, et ta on väga korralik noor mees,” rääkis müüja, kelle arvates rikkus üks noor inimene lihtsalt oma elu ära.

Kas tegemist võis olla mõne kihlveoga või oli mees lihtsalt hädas, seda müüja arvata ei osanud, kuid oli kindel, et väike kõrvaltänava pood vahetult enne sulgemist ei olnud valitud teps mitte juhuslikult.
Politsei andmetel toimus rööv 29. detsembril kell 17.23, kui seni tundmatuks jäänud mees röövis Kuressaares Kauba tänaval asuvast kauplusest mobiiltelefoni Nokia 2630.

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust röövimise paragrahvi alusel ning kurjategija tabamise ja süüdimõistmise korral võib kohus talle mõista kuni viieteist aasta pikkuse vangistuse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)