Vallavolinik nimetab Pöide valla uut sõiduautot uhkuseasjaks (27)

Pöide vallavolikogu otsustas omavalitsuse töö korraldamiseks soetada üheksakohalise sõiduauto. Tingimuseks seati, et masina ülalpidamise kulud ei tohi olla suuremad, kui need on seni valla eelarves kajastunud.

Põhjenduseks toodi vana Opel Zafira purunenud gaasijaotusmehhanismi kallis remont (28 500 krooni) ning see, et suurema autoga on võimalik sõidutada koolilapsi võistlustele ja taidlejaid esinemistele. Volikogu liige Andres Hanso, kes oli auto ostmise vastu, peab uut masinat aga rohkem uhkuse- kui tarbeasjaks.

“Auto vahetus parandaks oluliselt valla, kooli ja teiste allasutuste ning valla rahva liikumisvõimalusi. Jääksid ära täiendavad kulutused seoses auto rentimisega teistelt asutustelt,” seisab Pöide valla infolehes.
“Sinna ei mahu mingil juhul rahvatantsijate rõivad koos riidepuudega ja laste trennipambud,” märkis Hanso, kes tõi oma vastuseisu põhjenduseks ka valla õhukese rahakoti.

Uus auto muretseti Viking Motors AS-ilt tingimusega, et firma ostab Zafira tagasi selle jääkväärtusega, mis oli kasutusrendi puhul jäänud (128 609,76 krooni, millele lisandus käibemaks 25 721,95 krooni).
Autoostu poolt oli viis ja vastu kaks vallavolinikku, kaks volikogu liiget jäi erapooletuks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 38 korda, sh täna 1)