Kuressaare ilutuli maksab üle 40 000 krooni (10)

Ühisesse tulešõusse panustavad linn, AS Kuressaare Sanatoorium ja ka Saaremaa ettevõtjad.

“Kui suur on linna panus konkreetselt, selgub, kui kogu raha on laekunud, sest ettevõtjatega tehakse summa ilmselt pooleks,” ütles Kuressaare linna pressiesindaja Silver Saluri. Ta lisas, et kui ettevõtjailt laekub vähem raha, panustab linn rohkem. “Kui palju toetajaid kokku on, saab öelda uuel aastal, sest annetusi võetakse vastu veel praegugi,” lausus Saluri.

Tänavu lastakse ilutulestik taevasse Raiekivi sääre keskosas. Varasemail aastail on ilutulestik toimunud linna põhikooli staadionil, kuid paljud linnakodanikud olid sellele vastu.
Linnavalitsusse tuli kaebusi, et ilutulestikku lastakse liialt ligidal eramajadele ja et vanainimesed, kel süda haige, selliseid asju ei talu.

Raiekivi säär valiti silmas pidades eelkõige ilutule jälgitavust ja ohutust.
“Ilutulestiku kokkupanija Hansa Ilutulestikud OÜ on lubanud, et võrreldes aastataguse ilutulestikuga on lasketugevused ja kõrgused seekord oluliselt suuremad, et ilutulestik oleks nähtav üle terve linna,” ütles Silver Saluri.


Päästeteenistuse soovitused ohutuks aastavahetuseks

Aastavahetuse lähenedes tuletab päästeteenistus meelde, et ilutulestiku korraldamine eeldab tähelepanelikkust ja ettevaatlikkust.

* Pürotehnilistest toodetest põhjustavad aastavahetusel tuleõnnetusi kõige sagedamini valesti suunatud raketid, mis on pärast süütamist suunda muutnud ning hoonesse või rõdule lennates tekitanud tulekahju või vigastanud inimesi.

* Raketid tuleb paigaldada vastavalt raketiga kaasas olevale ohutusjuhendile.

* Meeles peab pidama, et ilutulestiku tegemiseks tuleb valida ohutu koht, arvestama peab kaugusega nii inimestest kui ka hoonetest. Pürotehnilised tooted tuleb fikseerida tulekindlal alusel, et need ei kalduks pärast süütamist suunast kõrvale.

* Süütenööri süütab üks inimene ja teised peavad olema ohutus kauguses.

* Alati tuleb läbi lugeda tootega kaasas olev ohutusjuhend, hoolitsema peab ka selle eest, et pürotehnilised tooted ei satuks laste kätte.

* Kui soovid uut aastat õues tervitada, varu väljumiseks aega ja ära kiirusta, kustuta põlevad küünlad ja võta kaasa koduvõtmed.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)