Volga ja kaubiku vargad mõisteti tingimisi vangi

Eelmisel nädalal mõisteti Kuressaare kohtumajas tingimisi vangistus kolmele noormehele, kes varastasid suvel vanast sõjaväeosast kaks autot.

Tänavu juuni alguses avastasid varem kriminaalkorras karistamata noormehed Rait (21), Henry (20) ja Rauno (20), et Kihelkonna vallas endise N. Liidu sõjaväeosa territooriumil nende arvates maha jäetud garaažis seisab sõiduauto GAZ-21 Volga ja garaažiukse ees UAZ-tüüpi kaubik. Noormehed otsustasid sõidukid endale võtta.

Süüdistuse järgi läks Rait 15. juuni õhtul kaubikut ära tooma. Garaaži kõrvalt kuurist varastas ta ka murutraktori käru.
Juulis korraldatud läbiotsimise käigus andis Rait vabatahtlikult välja nii varastatud kaubiku kui ka muru-traktori käru. GAZ-21 Volga seisis Henry talus. Kannatanule on sõidukid ja käru tagastatud.

Kõik kolm tunnistasid kohtus oma süüd. Rait ja Henry said karistuseks nelja kuu pikkuse vangistuse tingimisi 18-kuulise katseajaga ning Raunole mõistis kohus kaks kuud vangistust sama pika katseajaga, mille kestel noormehed on allutatud ka käitumiskontrollile.
Lisaks mõisteti kõigilt 6525 krooni menetluskulu riigituludesse ja riigi õigusabiga seonduvad kulud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 28 korda, sh täna 1)