Vabakontori idee kogub hoogu (1)

Tänapäeval, kus kaugtööd aina rohkem ette tuleb, ei pruugi töötegemiseks alati piisata vaid kohvikulaua taga internetis surfamisest. Töötamine nõuab paremaid tingimusi ja oma osa mängib ka vajadus omada reaalseid töökaaslasi.

Kuressaares on juba aastaid mõeldud nii kaugtöökeskuse kui ka ettevõtlusinkubaatori loomisele. Paraku on Kuressaare väike ja nii ühe kui ka teise algatuse võimalikke kasutajaid napiks.

“Tundub, et mõistlik oleks kombineerida. Pudru ja kapsad küll, kuid võidaksid kõik. Vabakontor olekski seega kaasaegne töökoht, kus on olemas kõik, kiirest internetist viimase peal kontoritehnikani, nõupidamiste ruumid videokonverentsi võimalusega, mõnus kohvinurk, aga ka oma galeriipind ja helistuudio,” võttis vabakontori mõtte kokku asja üks eestvedajaid, Kuressaare linnaarhitekt Hannes Koppel.

Ühe poolena füüsilise töökoha loomist sisaldava visiooni teine osa on see, et vabakontoris oleks olemas ka võimalus saada mitmesugust vajalikku nõu.
“Vabakontor oleks pigem nagu täisteenindus, sa võid sinna sisse astuda tundideks või jääda aastateks – ei pea muretsema valve või koristusteenuse pärast, ei pea vanduma printeri tühjaks saanud tindikassettide pärast ning kui sul on idee, mis väärib elluviimist, saad samas majas tuge nii äriplaani koostamiseks, toetuste või investorite hankimiseks kui ka raamatupidamise sisseseadmiseks,” näevad asja eestvedajad vabakontori erinevaid tahke.

Vastuseks küsimusele, miks peaks Kuressaares säärane koht olema, tõi Koppel välja tõsiasja, et paljud Kuressaarde tagasi tulnud inimesed on jäänud truuks oma tööandjale, kes asub mandril.
“Magamistubadesse sisse seatud kodukontorid hakkavad ühel hetkel takistama nii töötegemist kui ka igapäevast eluolu,” selgitas ta.
Ühe näitena tõi ta ka, et vaid nädalavahetustel kodusaart külastavad inimesed saaksid oma töö kaasa võtta ja ei peaks alati pühapäeviti praamijärjekorras passima, et esmaspäeval taas kontorilaua taga olla.

Olgugi et asja nimes sisaldub sõna “kontor”, ei ole see mõeldud ainult kontoriametnikele. Tööpinda võiksid või saaksid kasutada näiteks loomeinimesed, arhitektid, disainiinimesed, insenerid, arvutiinimesed, kultuuri alal tegutsejad, MTÜ-de eestvedajad, väiksemate teenuste pakkujad. Seda nimekirja võiks arvatavasti lõpmatuseni täiendada.

Kõik, kes on asjast vähegi huvitatud ja soovivad kaasa rääkida, saavad seda teha internetis aadressil http://foorum.kuressaare.ee või e-kirjaga aadressil vabakontor@gmail.com . Eestvedajate sõnul võib asi teoks saada vaid siis, kui huvilisi koguneb piisavalt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 30 korda, sh täna 1)