Ruhnlased valisid oma lemmikuks katamaraani (11)

Ruhnlased valisid oma lemmikuks katamaraani

Foto: ruhnlane.blogspot.com

Ruhnu saare elanike arvates on kõige parem laev nende saarega ühenduse pidamiseks katamaraani tüüpi alus.

“Saatsime oma eelistuse ka juba ministeeriumisse ära,” ütles Ruhnu vallavanem Aare Sünter. Ruhnlased avaldasid oma arvamust aktiivselt ning katamaraan võitis napilt alumiiniumkorpusega laeva. Kolmanda variandina pakutud raudlaev jäi kindlalt tahapoole.

Katamaraanil on 60–100 reisijakohta ning laev peab olema võimeline tooma saarele hädavajaliku liiklusvahendi (esmaabi, ehitusmaterjalide ja kohaliku looma- või maaviljelusprodukti transport) ja selle tunni möödudes ka ära viima.
Laev on suuteline arendama kiirust kuni 28 sõlme ehk umbes 56 km/h. Selle laeva miinuseks on suhteliselt suur hoolduskulu, talvine hooldus ja jääklassi puudumine.

Napilt teiseks jäi ühekereline alumiiniumkorpusega laev, kus reisijakohtade arv on sama, mis katamaraanil, sama on ka transportvahendite kandvus, kuid laeva hoolduskulud on väiksemad. Ruhnlaste blogis toodud andmete järgi laeval jääklass puudub, hoolduskulu on küll väiksem, kuid mugavusaste reisija jaoks madalam. “Lõpliku otsuse teevad laeva valikul siiski spetsialistid,” märkis Sünter, kelle sõnul on laevaehituse prognoositav maksumus 50–70 miljonit krooni.

“Ruhnlaste soove võetakse kindlasti arvesse nii palju kui vähegi võimalik,” kinnitas majandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kalev Vapper, lisades, et optimistliku prognoosi kohaselt võiks uus laev Ruhnu liinile jõuda 2011. aasta navigatsioonihooajal.
11. detsembril toimus Ruhnu rahvamajas koosolek, kus räägiti Ruhnu jaoks planeeritava uue reisilaeva ehitusest ning erinevate laevatüüpide eelistest ja puudustest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)