Majaesise jäässe jätmine võib tuua kopsaka trahvi (14)

Lisaks linnapoolsele panusele tuleb kuressaarlastel oma koormisalas teha libedustõrjet ise. Kui majaesisel on jalakäijate ohutus tagamata, on linnavalitsusel õigus määrata vastutajale trahv.

Linna heakorra järelevalve spetsialisti Heino Vipi sõnul on linnavalitsus libedusetõrje tegemata või lume rookimata jätmise eest saatnud kinnistuomanikele üldjuhul märgukirja, kus suunatakse tähelepanu või tuletatakse meelde, et oma koormisalal tuleb tõrjet teha või lund rookida.

“Heakorra eeskirja järgi on õigus teha ka trahvi, seda kuni 6000 krooni,” selgitas Vipp. Senimaani ei ole Vipi kinnitusel kedagi siiski trahvitud, sest Kuressaares polevat libedusetõrje tegemata jätmisega probleeme olnud.
“Inimesed on üldiselt seaduskuulekad ja tähelepanu suunamisest enamasti piisab,” põhjendas ta.

Kui aga juhtub, et libedusetõrje on mõne elumaja või ettevõtte ees tegemata ning jalakäija kukub seal seetõttu õnnetult endal mõne luu puruks, tasub esmajoones pöörduda siiski selle poole, kes tegemata töö eest vastutab, või kohtusse.

Kuressaare haigla valvearsti Ruth Tänava sõnul pöördub traumapunkti iga päev keskmiselt alla kümne inimese, kes on mõne luu puruks kukkunud, kuid nende seas on ka neid, kes trauma saanud kindlate koduseinte vahel.
“Praegu on täiesti tavaline talv – suuremat ja tõsisemat traumat ei ole olnud, meil käib kirju seltskond,” ei erine tänavune talv doktor Tänava sõnul kuidagi varasematest.

Doktor Tänav tunnistas, et konkreetset statistikat tänaval saadud luumurdude kohta ei peeta, kuid kukkujaid leidub alati.
“Kui lund ja libedust on rohkem, siis on ka rohkem inimesi, kes kukuvad, sest eks inimese jalg võib libeda ja lumega ikka vääratada,” rääkis Tänav.
Valvearsti sõnul sõltub kukkumine paljuski inimesest endast, sellest, kuidas keegi end ise hoida oskab.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)