Lõppev aasta oli Saaremaa võimlejatele tegus

Lõppev aasta oli Saaremaa võimlejatele tegus

OIVALINE ESINEMINE: Saaremaa võimlemisklubi Gymnastica võimlejad Helsingis Aleksanteri-teatri laval.
Foto: Merle Niit

Sel aastal kaheksateistkümnendat tegevusaastat tähistava võimlemisklubi Gymnastica võimlejad tegevusetust ja igavust tänavu küll kurta ei saanud.

Juba eelmise aasta sügisel oli paika pandud kolm suuremat projekti, mille elluviimine algas uute kavade koostamise ning kostüümide ja vahendite muretsemisega. Aasta projekt maakonnas oli maakonna tantsupeol võimlejate värvika ja emotsionaalse esinemise ettevalmistus, mis algas juba eelmise aasta sügisel maavalitsuses maakonna tantsupeo korralduskomitee ettepanekuga vedada võimlejate esinemise korraldamist tantsupeol. Ja nii see vanker veerema hakkas.

Kõik koolid ja huvikoolid, klubid ja lasteasutused kutsuti ühiselt maakonna tantsupeol esitatavaid kavu õppima ja pidu ette valmistama. Kaasalööjaid sai üllatavalt palju. Punkti panime i-le peale 6. juunil Kuressaare linna staadionil, mil üheksa pika aasta järel olid taas võimlejad oma kavadega platsil ja esinesid väga värvikalt.

Esitati kavad “Jänesed”, kus esinesid koos suured ja väikesed võimlejad Gymnasticast ja Saaremaa ühisgümnaasiumist, “Rannapallid”, kus koos Gymnastica võimlejatega esinesid võimlejad Kuressaare vanalinna koolist, SÜG-ist, Mustjala PK-st, Salme PK-st, võimlemisklubist Flex, Kuressaare noorte huvikeskusest.
Eriliselt sooja vastuvõtu osaliseks sai neidude ja naiste kava “Meri”, kus koos Gymnastica võimlejatega tegid kaasa Salme eakate daamide rühm Meelespea, Kuressaare ametikooli ja SÜG-i neiud.

Osalesime rahvusvahelistel võimlemispidustustel Tamperes

Teiseks väga huvitavaks projektiks kujunes Gymnastica võimlejate osalemine TUL-i 90. tegevusaasta tähistamiseks korraldatud rahvusvahelistel võimlemispidustustel Tamperes 12.–14. juunil, kus koos saarlastega osales kokku 400 võimlejat kogu Eestist.

Saaremaa võimlejad esinesid Tamperes pidustuste puhuks ettevalmistatud esinemisväljakutel ja ka tantsukavade konkursil. Nad osalesid suures rongkäigus, vaatasid pidustuste galaõhtut Tampere Töölisteatris ning said osa uhkest ja värvikast võimlemispeost Tampere staadionil. Väga populaarseks sai meie laste seas ka Särkäniemi lõbustuspark.

Kolmas, kõige pidulikum ja meile väga tähtis projekt teostus aga 21. novembril Helsingis, kus meie kauaaegne koostööpartner Helsingi Jyry naisvõimlemise osakond tähistas vanas ooperiteatris oma 100. tegevusjuubelit. Aleksanteri-teatri lavale olid esinema kutsutud ka Gymnastica võimlejad.

Selleks ürituseks tuli ette valmistada kaks kava, üks nendest Valgre “Saaremaa valss”, meie sõprade lemmik. Esinemiseks valmistumine kestis terve aasta.Vaja oli kõike – uusi esinemisriideid, vahendeid. Pidime leidma raha nende ostmiseks ja ka sõiduks, rentima saale harjutamiseks. Öeldakse, et visadus viib sihile. Ja nii me sõitsime 20. novembril Helsingisse, kaasas uued esinemisriided, vahendid, uhiuued kavad. Kõik läks oivaliselt. Saalitäis publikut aplodeeris meie lastele püsti seistes.

Head soovid kõigile

Aasta hakkab otsa saama ning Saaremaa võimlemisklubi Gymnastica võimlejad ja treenerid tahavad soovida jõuluaja soovide täitumist kõigile, kes on meie tööde vastu huvi tundnud ja toetanud meie tegemisi ja projektide ettevalmistust, ning kõiki lapsevanemaid, kes oma lapsed meile treenima toovad.

Tiiu Haavik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 57 korda, sh täna 1)