Kaarmal on taas beebibuum

Kaarma vallas on taas beebibuum. Sündide arv tõuseb igal aastal märkimisväärselt ning lisaeelarvega tuleb sünnitoetuste rea peale raha juurde leida.

“Ületame plaani,” ütles sotsiaaltöö vanemspetsialist Ervin Raudsik rõõmsalt.
Kui 2007. aastal kirjutati Kaarma vallas 43 sünnitunnistust, siis eelmisel aastal käis vallavanema vastuvõtul juba 52 uut vallakodanikku.
Eilehommikuse seisuga oli aga sünniakt koostatud juba 60 väikese vallakodaniku tarvis.

“31 neist on poisid,” ütles Ervin Raudsik, lisades, et enamik lapsi on päris maalapsed, kelle kodu on külas. “Nii et värskeid maamehi on rohkem kui tüdrukuid,” konstateeris ta.
Raudsiku sõnul ei ole Kaarma vallas tänavu ühtegi perre mitmikuid sündinud, mis tähendab, et järelkasvu on saanud 60 peret.

Kaarma vallas on sünnitoetus 4000 krooni. Eelarvet tehes planeeriti sünnitoetuste rea peale toetussumma 50 lapsele (aasta tagasi 45-le). Seega tuli volikogult pisipere tarvis lisaeelarvega raha juurde küsida, ütles valla sotsiaaltalituse juhataja Liida Kaare.
Saare maavalitsuse kantselei nõuniku Avo Levisto sõnul ei ole tänavusest aastast kokkuvõtteid veel tehtud, kuid hinnanguliselt võib öelda, et sünde on maakonna lõikes kümmekond enam kui 2008. aastal.

“On olnud selline stabiilne aasta, olukord ei ole võrreldes eelmiste aastatega hullemaks läinud,” tõdes Levisto, kelle teada on Saare maakond sel aastal siiski 200–250 inimese võrra vaesemaks jäänud.
“Linnast lähevad noored ja ettevõtlikumad inimesed maale elama, sestap väheneb ka Kuressaare elanikkond teistest enam,” ütles Levisto.
Tema sõnul on aga ka palju neid noori, kes töö või õpingute tõttu elavad küll mandril, kuid oma lapse sünni registreerivad saarel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)