Saarlaste retked Aasta Seikluse finalistide hulgas (1)

Ligi kaks kuud Kreekast Saaremaale vuranud Heiki Hanso, Silver Kräzev ja Rivo Aruksaar pürgivad tihedas konkurentsis tiitli “Aasta seiklus” võidu poole.

Sel kevadel 12. mail Ateenast alanud ning 9. juulil Orissaares finišisse jõudnud vahvate Saaremaa meeste tõukerattaretk on arvatud reisiajakirja Go Discover korraldatud Aasta Seikluse 12 finalisti hulka. Seiklejatest rännumehed sõitsid ligi kaks kuud kestnud retke käigus tõukeratastel maha 3474 kilomeetrit.

Tiitlile pürib ka näiteks Andres Karu, Saaremaalt pärit mägironija, kellel soov tõusta kõikide Euroopa riikide kõrgeimatele tippudele. 44-st mäest on nüüdseks puudu vaid üks – Islandi kõrgeim tipp Hvannadalshnukur.
Ka aasta aega mööda maailma rännanud näitlejad Ott Aardam ja Karol Kuntsel pürivad “Aasta Seikluse” võidule. Koos Laura Petersoni ja Eneli Rauaga õppisid saarlastest näitlejad võõraid kultuure ja teatrit Argentinas, Boliivias, Tšiilis, Peruus, Indias, Vietnamis, Kambodžas, Indoneesias, Austraalias, Uus-Meremaal, Tais.

Konkurssi korraldava ajakirja toimetaja Tiit Pruuli sõnul on meeldejäävaima seikluse valimine päris uus üritus ning vahva tiitel on välja kuulutatud vaid korra.
Omamoodi võistluse korraldamise idee on Pruuli sõnul äärmiselt lihtne, žürii püüab leida kõige põnevamaid ja keerukamaid ettevõtmisi, millega eestlased on aasta jooksul hakkama saanud.

Möödunud aastal pärjati meeldejäävaima seikluse tiitliga rännumees Ahto Tanneri retk, kes tegi mootorrattal 23 000-kilomeetrise ringi Kesk-Aasiasse ja tagasi kodumaale. Nagu oma varasema Aafrika safari, tegi Ahto sellegi reisi läbi üksinda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 33 korda, sh täna 1)