Ränk avarii viis neli inimest haiglasse (11)

Ränk avarii viis neli inimest haiglasse

VRAKID: Just nii katki läksid teisel jõulupühal laupkokkupõrkesse sattunud autod.
Foto: Peeter Kukk

Laupäeval juhtus Pihtla maanteel mõned kilomeetrid Kuressaarest ränk avarii, mille tagajärjel toimetati haiglasse neli inimest, kellest üks on tänaseni väga raskes seisundis.

“Äkki nägin, kuidas linna poolt tulnud Peugeot sõitis paremate ratastega tee serva,” rääkis Oma Saarele õnnetuse vahetu pealtnägija, kes sõitis Peugeot’ga kokku põrganud Volvo järel.

Seejärel sattus Peugeot´ ratas lumevaalu, auto hakkas tagumist otsa ette viskama, sattus vastassuuna vööndisse ja põrkas Volvoga kokku.
Liiklusõnnetus toimus 26. detsembril kell 12.56 Kuressaare–Püha–Masa tee 4. kilomeetril, kui 29-aastase Peetri juhitud Peugeot Partner kaotas lumisel teel juhitavuse ja põrkas kokku Volvoga, mida juhtis 42-aastane Toomas.

Mõlema auto juht ning Peugeot’s istunud 23-aastane Kaidi ja Volvos istunud 42-aastane Ülle toimetati Kuressaare haiglasse. Kolm avariis kannatada saanud inimest pääses samal päeval kodusele ravile. Raskes seisundis Kaidi toimetati helikopteriga edasisele ravile Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ja ta on intensiivravi osakonnas endiselt raskes seisundis.

“Tee pidi libe olema, sest muidu auto nii pikalt külgepidi ei libise,” arvas Volvo järel sõitnud juht, kel õnnestus avariipaigast ohutult mööduda ja kannatanutele kiiresti abi kutsuda.
Seejärel läks ta kannatanuid vaatama ja jälgis, et kusagilt midagi lekkima ei hakkaks. Turvarihmad olid tema sõnul kõigil kinnitatud ning see hoidis hullemad võimalikud tagajärjed ära.

Peugeot’ kõrvalistmel istunud noor naine õnnestus päästjate abiga välja saada auto tagumisest uksest.
“Ta on koomas,” ütles kannatanu tuttav Oma Saarele mõni tund pärast õnnetust. Mis ränga õnnetuse põhjustada võis, ei osanud ta öelda, kuid arvas, et üheks põhjuseks oli lumine tee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 44 korda, sh täna 1)