Heakorrafirmal puudub jaks kõikjalt lund ja libedat tõrjuda (51)

Heakorrafirmal puudub jaks kõikjalt lund ja libedat tõrjuda

HUNNIK HUNNIKU KÕRVAL: Kõikjal linnas võib näha lumehunnikuid. Smuuli tänaval kõrgub üks otse ülekäiguraja ees ja taamal võib näha veel mitut mäge, mis äraviimist või kevadet ootavad.
Foto: Peeter Kukk

Talihoolduse eraldi kulurida Kuressaare Linnamajandusel puudub, seega koristab ettevõte lund ja tõrjub libedust vastavalt võimalustele.

Linnamajanduse juhataja Urmas Raik ütles Oma Saarele, et ettevõte annab võitluses libeduse ja lumega endast parima, kuid paratamatult ei ole päris igale poole veel jõutud ja kõikjale ilmselt ei jõutagi. “Mehed töötavad järjepanu, keegi niisama ei istu,” kinnitas ta.

Lisaks kohati liuväljana tunduvatele tänavatele ei ole ka kõiki tänavate äärde kuhjatud lumevalle seni jõutud minema toimetada, sest lumevedu tehakse linnas Raigi sõnul vastavalt graafikule ja linnaeelarvelisi vahendeid arvestades.
“Nagu olen juba öelnud, otsest kulurida lumekoristuseks ega ka libedusetõrjeks ei ole. Linnamajanduse eelarve on tervikeelarve,” põhjendas ta, jättes täpsustamata, kui suur Kuressaare Linnamajanduse kogueelarve on.

“Mis puutub kergliiklusteedesse, siis kõikjalt lund ära ei veeta. Osa teedest jääb puhtaks tegemata,” tunnistas Raik.
Seega jääb vähemalt esialgu koristamata ka üüratu lumevall Smuuli tänaval Tooma poe kõrval, mis on kokku kuhjatud otse ülekäiguraja algusesse ja raskendab jalakäijatel teeületust.
Urmas Raigi kinnitusel pole olukord seal väga hull ning kõigega tegeldakse järjekorras.

Linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri sõnul vastutab linn libedusetõrje eest avalikus ruumis. Näiteks esmaspäeval tõrjus Kuressaare Linnamajandus soola ja killustiku abil jääd linnatänavailt ja lossipargist, järjekorras järgmisena ootas ees Ida-Niidu piirkond.
“Oma koormisalal peavad libedusetõrjet tegema majaelanikud,” rõhutas Urmas Raik, et libeduse likvideerimine ei ole üksnes Linnamajanduse kohustus.

Kui varasematel aastatel oli kinnistuomanikest linnaelanikel võimalik linnalt tasuta puistekruusa saada, siis sel talvel taolist võimalust ei ole. “Tänavu linnavalitsus libedusetõrje vahendeid ei jaga, sest eelarves puudub selleks raha,” selgitas Raik.
“Kahjuks peab ka nentima, et varasematel kordadel ei ole paljud kinnistuomanikud võimalust kasutanud,” tundsid Raigi sõnul eelnevatel aastatel huvi tasuta pakutud lumetõrjevahendite vastu vaid vähesed linnakodanikud.


Opositsioon nõuab linnapealt aru

Tänavate kehvale olukorrale on tähelepanu pööranud ka linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon, kes saatis linnapea Urve Tiidusele arupärimise, miks jõulupühade perioodil ei tehtud linnas lume- ja libedusetõrjet. Opositsiooni esindaja Aivar Aru hindas linnatänavate olukorra tõsiseks probleemiks ja palus vastust ka küsimusele, mida kavatseb linnavõim ette võtta, et sarnast olukorda enam ei tekiks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 31 korda, sh täna 1)