Toomas Kuusk lubas Muhu vallavalitsusest tagasi astuda (7)

Vaid loetud tunnid pärast Muhu volikogus vallavalitsusele umbusalduse avaldamise algatamist teatas valitsuse liige Toomas Kuusk, et ta astub oma kohalt tagasi, kirjutab ajaleht Muhulane, kus vallas lahvatanud tülidele on pühendatud üle kahe lehekülje.

Toomas Kuusk kinnitas oma tagasiastumissoovi ka Kadi raadiole. Oma sõnul esitab ta sellesisulise avalduse vallavalitsuse aasta viimasel istungil, soovides lahkuda 21. jaanuarist, kui toimub uuel aastal esimene volikogu istung. Vallavanem Peeter Laum raadiole vallavalitsuse liikme otsust kommenteerida ei soovinud.

Muhu vallavolikogu liige, volikogus umbusalduse algatamise teatavaks teinud Ain Saaremäel ütles, et Kuuse tagasiastumine ei pruugi ülejäänud vallavalitsust umbusaldamisest säästa. “Protsess on algatatud ega lõpe niisama lihtsalt,” märkis Saaremäel, tõdedes, et tegelikult ei ole tülide põhjus seotud ju vaid Kuuse isikuga, vaid kogu vallavalitsusega. Saaremäel lisas, et jõuludeks ja aastavahetuseks võetakse aga selle teema osas kindlasti aeg maha ning asjad saavad selgemaks jaanuaris.

Töötajate karmid sõnad

Ajalehes Muhulane avaldati ka valla allasutuste töötajate vallavolikogule adresseeritud pöördumine, mis sisaldab vähem kui kuu aega ametis olnud valitsusele karme hinnanguid.

“Vallavalitsuse liikmed käituvad kui valla omanikud, mitte volikogu otsuseid täide viivad volitatud isikud,” öeldakse pöördumises ja lisatakse, et vallavalitsus on oma autoritaarse juhtimisstiiliga oma volitusi ületanud.
Vallavalitsus on pöördumisele allakirjutanute sõnul selgelt näidanud, et valla töötajaid ei usaldata, ja sellises olukorras ei saa vastastikust usaldust tekkida.

Pöördumises palutakse vallavolikogul valitsusele umbusaldust avaldada ja märgitakse, et kõik volikogu liikmed, kes umbusaldusavaldusega ei liitu, on isiklikult kaasvastutavad kõigi praeguse vallavalitsuse tehtud ja kavatsetavate tegude eest.

Vald ei ole pankrotis

Eelmisel neljapäeval toimunud volikogu istungil arutati ka Kuuse koostatud Muhu valla järgmise aasta eelarveprojekti. Muhulase andmeil oli Toomas Kuusel olnud mitmeid pretensioone senise vallavalitsuse eelarvepoliitika osas ning ta oli kurtnud ka vähese maksulaekumise üle ja üleüldse olevat valla olukord tervikuna ebanormaalne.

Oma arvamuse ütles välja ka Muhu eelmine vallavanem, nüüdne volikoguliige Tiit Peedu, kelle arvates ei järgi valla kavandatav eelarvepoliitika Muhu valla arengukava.
Valla pearaamatupidaja Lea Valgu sõnul näitab käesoleva aasta 11 kuu aruanne selgelt, et vald on pankrotist kaugel. “Valla ajaloos on olnud palju hullemaid aastaid,” tõdes Valk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)