Peatoimetaja jõulusoov (4)

Kallid saarlased, head Oma Saare lugejad!

Saabuvad jõulupühad panevad meid kõiki mõtisklema neil teemadel, millele mõtlemise me igapäevamelus ajapuudusel kipume ikka edasi lükkama. Sellest, kui kiire meil kogu aeg on, kui vähe me saame aega pühendada teistele inimestele, oma lastele, oma lähedastele. Aga kuhu meil õieti siis nii kiire on?

Sel aastal on ometi kord lumi ja pakane, mis on ajast aega peamised jõulumeeleolu loojad olnud. Üle pika aja sai nautida mõnu, mida saab tunda vaid jõulukuuse valimisel paksus lumes sumbates. Et ka kuused olid lumevaibaga kaetud, ei olnud selle õige jõulupuu leidmine sugugi kerge ülesanne. Rahvasuu on öelnud, et kerge ei peagi olema. Samas võiks küsida – kui raske võib olla, et veel raskuse ära jõuaks kanda?

Sel aastal on jõuluaega antud nii pikalt, et me peame aega leidma kõigi oma lähedaste jaoks. Nii neile, kes meilt jõulukaarti saada soovivad, meid külla ootavad, kui ka neile, kelle mälestuseks saame vaid küünlaid süüdata. Teeme siis seda ja las küünalde sära saadab meid kõiki neil kaunitel hetkedel.

Oma Saare toimetuse nimel ütlen teile, head lugejad, et ainult koostöö viib edasi. Mistahes tegemistes. Ei oleks ajalehte ilma lugejateta ega nende inimeste ja sündmusteta, kellest või millest kirjutada. On ju igal maakonnal, igal vallal, igal linnal-alevikul-külal teatud omapära.

Saarlastel on selle kohta väljend: oma kant. Omakandi mehed, omakandi jutud. Oma Saar tahab kajastada maakonna elu neid tahke, mis teevad meie inimesed erinevaks mandrielanikest, erinevaks hiidlastest. Neist asjust, mis teevad meist just nimelt saarlased.
Oma Saare toimetus soovib kõigile rõõmsaid hetki ja kaunist jõuluaega!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)