Pärast jõulupühi läheb Roomassaares metsseajahiks (7)

Kuressaare linnavalitsus andis eile Laugi jahiseltsile loa ulukite arvukuse piiramiseks Roomassaare poolsaarel.

Ühekordse jahipidamise luba kehtestati põhjusel, et Kuressaare linna haldusterritooriumile on viimasel ajal tunginud varasemast arvukamalt rebaseid ning Roomassaares on detsembris metssead palju pahandust teinud. Nimelt on kärssninad sealkandis rikkunud mitme kilomeetri ulatuses kergliiklustee servi ja tekitanud sellega linnale olulist varalist kahju.

“Laugi jahiselts, kelle jahipiirkonda kuulub linnaga piirnev ala, on koostöös linnavalitsusega valmis abi pakkuma ulukite püüdmisel, tabamisel või surmamisel,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Silver Saluri pärast jahipidamise otsuse väljakuulutamist.

Jahiluba hakkas kehtima korralduse vastuvõtmise hetkest ehk sisuliselt oli jahimeestel õigus Roomassaare kergliiklustee ääres valves olla juba eilsest, kuid Laugi jahiseltsi esindaja Andrus Sepa kinnitusel enne jõulupühi kindlasti püssiga välja ei minda. “24.–26. detsembrini on rahu. Enne pühi seal kindlasti jahti ei peeta,” kinnitas Sepp Oma Saarele.

“Jaht toimub, kui optimaalsed tingimused selleks on tagatud. Kindlasti on tegemist vaid ühekordse aktsiooniga,” märkis Sepp, vihjates, et iga päev jahimehed Roomassaares metssigade väljailmumist oodates ilmselt siiski ei passi.

Iga konkreetse operatsiooni läbiviimisse kaasatakse linnavalitsuse teatel linnaelanike turvalisuse tagamiseks ka politsei, turvatöötajad ja linnavalitsuse esindajad. Ühekordne jahipidamise luba kehtib linnavalitsuse teatel kuni 2010. aasta 1. veebruarini.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)